Te sposoby sprawią, że pękająca skóra na dłoniach przestanie być problemem. Dodatkowo ją odmłodzą

Problem pękającej skóry na dłoniach pojawia się dość często. Najbardziej uciążliwy jest jesienią i zimą. Ważna w takich sytuacjach jest odpowiednia pielęgnacja i nawilżenie. Przedstawimy dziś domowe sposoby na pękającą skórę dłoni.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Niestety w okresie jesienno-zimowym często pojawia się u wielu osób problem suchych i popękanych dłoni. Jeżeli dotkną on też nas, warto zastanowić się nad źródłem problemu i jego rozwiązaniem. Istnieje kilka skutecznych i domowych sposobów, które dziś przedstawimy.

Zobacz wideo Domowe sposoby na opuchnięte oczy

Przyczyny pękającej skóra na dłoniach

Przyczyną powstania nieprzyjemnych pęknięć jest bardzo sucha skóra. Jej stan przeważnie jest skutkiem niewystarczającej pielęgnacji lub działania czynników atmosferycznych takich jak mróz, wiatr czy niska temperatura. Ale wpływ na stan skóry mają też czynniki chemiczne ja te przy myciu naczyń, ale także chorobowe. Jeżeli sucha i popękana skóra dłoni pojawia się u nas raz na jakiś czas, ale z łatwością pozbywamy się tego problemu, nie musimy się aż tak martwić.

Jednak gdy problem ten wciąż powraca, a walka z nim jest mało skuteczna. Należy wtedy znaleźć dokładne źródło, ponieważ pękająca skóra na palcach może mieć podłoże medyczne i być objawem chorób, takich jak grzybica, łuszczyca, atopowe zapalenie skóry (AZS), a nawet cukrzyca. Przyczyna uszkodzeń zewnętrznej warstwy lipidowej naskórka może leżeć również w zaburzeniach gospodarki hormonalnej np. przy niedoczynności tarczycy.

Pękająca skóra na dłoniach? Mamy na to domowe sposoby: wypróbuj parafinę kosmetyczną

Z problemem pękającej skóry na dłoniach możemy uporać się samodzielnie, przy pomocy domowych i sprawdzonych metod. Jedną z najpopularniejszych metod jest kąpiel dłoni w parafinie kosmetycznej. Jest bardzo łatwo dostępna. Wystarczy, że podgrzejesz ją w naczyniu, a w międzyczasie zrobisz delikatny peeling rąk i zabezpieczysz dłonie kremem lub esencją witaminową. Następnie włóż je do lekko zastygającej parafiny na kilka minut, po czym wyjmij i włóż foliowe rękawiczki, a na nie zwykłe, bawełniane. Zdejmij rękawiczki wraz z parafiną po upływie 20 minut.

Pamiętaj o nawilżaniu skóry dłoni, to bardzo ważne

Jeżeli problem suchych dłoni dotyczy ciebie, regularnie dbaj o prawidłowe nawilżenie skóry, stosując kremy z zawartością aloesu, witaminy A, mocznika lub pantenolu. Co ciekawe możesz samodzielnie wykonać żel aloesowy, który idealnie sprawdzi się w regeneracji zniszczonej i suchej skóry dłoni. Wystarczy, że utniesz dolny liść i rozetniesz go, a następnie wydłubiesz miąższ ze środka. Teraz wystarczy, że dodasz do niego ulubiony olejek nawilżający, a także sok z cytryny i połączysz ze sobą składniki, możesz użyć blendera.

Więcej o: