Jak rozjaśnić włosy w domu? Te naturalne sposoby są bezpieczne dla Twoich włosów i kosztują grosze!

Chcąc rozjaśnić kolor włosów o jeden lub dwa tony, nie musimy korzystać z kosztownych zabiegów fryzjerskich. Można wykorzystać domowe sposoby na rozjaśnianie, które są całkowicie bezpieczne dla włosów. Ich wykonanie jest niezwykle proste, a efekt uzyskasz jak z salonu!

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Marina pokazuje, jak dba o włosy

Rozjaśnianie włosów polega na pozbawieniu włosów ich naturalnego pigmentu, dzięki czemu mogą stać się jaśniejsze nawet o kilka tonów. Zabieg ten jednak wpływa na kondycję włosów często powodując ich wysuszanie. Zamiast narażać nasze włosy na działanie chemii, warto sięgnąć po naturalne środki, które mogą przynieść równie piękne efekty. Ostateczny rezultat zależy jednak w głównej mierze od naszego aktualnego koloru włosów.

Kasia Cichopek pokazała swój posiłek. Fanka: 'Nie wierzę, że pani je to na noc' (zdjęcie ilustracyjne) Kasia Cichopek ma stylowy damski garnitur z wyprzedaży

Rozjaśnianie włosów cytryną. Jak przeprowadzić je w domu? 

Sok z jednej cytryny rozcieńczamy z 6 łyżkami letniej wody. Najlepiej roztwór przelać do butelki ze spryskiwaczem, który ułatwi aplikację na włosy. Rozpylamy taką mieszankę na suche włosy, zawijamy ręcznikiem i zostawiamy na 30 minut. Następnie całość spłukujemy. Rozcieńczony sok z cytryny stosowany regularnie nie tylko rozjaśni kolor, ale i sprawi, że włosy będą bardziej gładkie i lśniące

Rozjaśnianie włosów w domu z wykorzystaniem miodu

Łyżkę miodu mieszamy z odżywką do włosów lub łyżką octu jabłkowego. Taką maseczkę nakładamy na umyte, ale podsuszone włosy i zostawiamy na godzinę. Dla lepszego efektu warto zawinąć włosy ręcznikiem lub nałożyć jednorazowy czepek. Po tym czasie maseczkę spłukujemy i myjemy włosy szamponem. Tę metodę można stosować do 2 razy w tygodniu. 

Fryzury wyszczuplające twarz Te fryzury wyszczuplające twarz okrągłą odejmą kilka kilogramów

Jak rozjaśnić włosy domowym sposobem? Wypróbuj rumianek 

Rumianek nada włosom złocistych refleksów. Cztery torebki rumianku zalewamy litrem gorącej wody i zostawiamy do ostygnięcia. Takim naparem płuczemy świeżo umyte włosy, owijamy ręcznikiem i zostawiamy na 20 minut. Po tym czasie płuczemy włosy wodą. Płukankę z rumianku możemy stosować codziennie do uzyskania pożądanego efektu. 

Więcej o: