Tani i skuteczny sposób na elektryzujące się włosy. Szybki trik, dzięki któremu odzyskasz kontrolę

Elektryzujące się włosy to problem, z którym zmaga się wiele kobiet. Warto poznać źródło tego problemu, aby skutecznie zadziałać. Przedstawimy dziś szybkie i skuteczne sposoby na ten problem za grosze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Masz problem ze wciąż elektryzującymi się włosami, przez które twoje włosy wyglądają na nieuporządkowane lub nieuczesane? Niestety problem ten zna niejedna kobieta. Postanowiliśmy przedstawić dziś źródło tego problemu i sposoby jak skutecznie poradzić sobie z elektryzującymi się włosami.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Skąd bierze się problem elektryzujących się włosów? To naturalny proces

Elektryzowanie się włosów to naturalny proces. Włosy pod wpływem tarcia o inny materiał naładowują się dodatnio, przez co włosy odpychają się wzajemnie i podnoszą. Niestety zjawisku temu sprzyja brak odpowiedniego nawilżania włosa. Jeśli nasze włosy są szorstkie i przesuszone, będą znacznie bardziej podatne na to zjawisko.

Problem ten może nasilać się zimą, kiedy przebywasz w klimatyzowanych pomieszczeniach, wychodzisz na zimne powietrze czy nosisz czapkę, włosy narażone są wtedy na wysuszenie. Wpływ na elektryzowanie się włosów może mieć też niewłaściwie wykonywane codzienne czynności, takie jak: nieumiejętne mycie włosów, czesanie ich szczotką czy suszenie suszarką.

Szybki sposób na elektryzujące się włosy: problem ten można łatwo rozwiązać

Jeżeli chcesz w danym momencie pozbyć się problemu naelektryzowanych włosów, wystarczy użyć wody. Za jej pomocą zneutralizujesz dodatnie cząsteczki, które są źródłem problemu. Wystarczy, że nawilżoną dłonią przetrzesz włosy.

Szybkim, a zarazem skutecznym sposobem na ten problem jest też delikatne spryskanie ich lakierem do włosów. W sklepach znaleźć można także różnego rodzaje produkty, które redukują elektryzowanie się włosów.

Elektryzujące się włosy a ich nawilżenie: zadbaj o ich właściwa pielęgnacje

Na chłodniejsze pory roku najlepiej zaopatrzyć się w szampon nawilżający, a także odpowiednie odżywki i maski ze składnikami nawilżającymi. Jak już wspomnieliśmy, suche włosy bardziej się elektryzują, a dodatkowo ogrzewanie wysusza powietrze i to pośrednio wpływa na suchość i elektryzowanie włosów. Szukaj w składach szamponów następujących składników: kwas hialuronowy, pantenol, prowitamina B5, kiełki soi, kiełki pszenicy, gliceryna, proteiny jedwabiu, aloes, algi, sorbitol. One sprawiają, że włosy są właściwie nawilżone i staną się mniej podatne na elektryzowanie się.

Więcej o: