Jak schudnąć z twarzy? Te sposoby działają lepiej niż lifting za 8 tysięcy, a nic nie kosztują

Regularne treningi i zbilansowana dieta mogą czasami nie wystarczyć w staraniach o smuklejszą twarz. Warto dodać do tego również ćwiczenia mięśni twarzy. Ich wykonanie jest niezwykle łatwe, a efekty mogą być zaskakujące. Dowiedz się, jak schudnąć z twarzy w kilku prostych krokach.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ewa Minge pokazała swoją rutynę pielęgnacyjną. Szczotkuje twarz i używa chusteczek dla niemowląt

Człowiek posiada około 70 mięśni twarzy i możemy je ćwiczyć tak samo, jak każdą inną partię ciała. Uwalnianie z tych miejsc napięcia poprzez regularny trening pomoże wysmuklić twarz oraz pozbyć się podwójnego podbródka. Niesie on za sobą także wiele innych korzyści, w tym poprawę kondycji skóry oraz redukcję zmarszczek. Dowiedz się, jak schudnąć na twarzy bez drogich kosmetyków czy ingerencji medycyny estetycznej. 

Rybi dzióbek — najpopularniejsze ćwiczenie na twarz 

Chyba każdy z nas wie, jak zrobić rybi dzióbek, choć może nie wszyscy wiedzieli o możliwych efektach tej czynności. Podczas wdechu zasysamy policzki, a usta wyciągamy, jakbyśmy chcieli dać komuś buziaka. W takiej pozycji utrzymujemy je przez 30 sekund. Ćwiczenie warto wykonywać dwa razy dziennie po 10 powtórzeń. 

Nadymaj policzki — wyćwiczysz w ten sposób także mięśnie podbródka

W tym ćwiczeniu należy nabrać powietrza i mocno zacisnąć usta. Powietrze przenosimy z jednej strony na drugą, nadymając naprzemiennie policzki. 

Samogłoski — prosty sposób na smuklejszą twarz

A, e, i, o, u, y. Powtarzanie głośno tych samogłosek z szeroko otwartymi przy tym ustami może przynieść niesamowite efekty. Powtórzeń warto wykonać minimum 10, pamiętając o mocnym napinaniu, a następnie rozluźnianiu mięśni. 

Masaż twarzy rollerem to hit ostatnich lat. Nie bez powodu

W wielu drogeriach możemy znaleźć tzw. rollery do twarzy. Cieszą się one coraz większą popularnością, gdyż ich regularne stosowanie ma wiele zalet. Poprawiają mikrokrążenie zmniejszając cienie pod oczami, uelastyczniają skórę, spłycają drobne zmarszczki, a także wyostrzają owal twarzy, dzięki czemu wydaje się ona szczuplejsza. Masaż takim rollerem zawsze rozpoczynamy od delikatnego masażu twarzy palcami. Należy pamiętać, że stosujemy zasadę, że kierujemy się rollerem "na zewnątrz" twarzy. Zaczynamy masażu od szyi, linii żuchwy i podbródka. Później przechodzimy do policzków i nosa, a następnie do okolic oczu. Na koniec masujemy rollerem czoło. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: