Masz ten produkt w swojej kuchni. Nałóż go na brwi. Efekt? Zachwycający

Obecnie na rynku jest dostępnych wiele preparatów, których zadaniem jest przyśpieszenie wzrostu brwi i ich wzmocnienie. Często jednak bardziej skuteczne okazują się domowe sposoby. Oto najpopularniejsze z nich.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Brwi na mydełko - jak to zrobić?

Przez nieumiejętną regulację brwi bardzo często tracą dobry kształt. Jak w takiej sytuacji możemy je zagęścić? Pomocny może okazać się m.in. sok z cebuli. 

Sok z cebuli na brwi - przepis krok po kroku

Cebula zawiera związki siarki stymulujące wzrost włosów. Receptura na ten domowy kosmetyk jest bardzo prosta.

  • Cebulkę przekrój na pół;
  • wyciśnij z niej sok;
  • następnie nanieś go na oczyszczone brwi;
  • starannie masuj je przez kilka minut, zachowaj szczególną ostrożność, by sok nie dostał się do oczu. 
  • Pozostaw sok na brwiach do wyschnięcia i spłucz po kilku minutach. Dla uzyskania jak najlepszych efektów możesz pozostawić go na całą noc.

Oliwa z oliwek na brwi

W pielęgnacji brwi wykorzystuje się także oliwę z oliwek. Oto dwie receptury:

  1. Wymieszaj niewielką ilość oliwy z naturalnym miodem (1/2 łyżeczki). Nałóż maseczkę na brwi na mniej więcej 30 minut, a następnie zmyj ją letnią wodą.
  2. Podgrzej lekko oliwę z oliwek i masuj nią brwi przez pięć minut. Pozostaw ją na noc.

Mleko na brwi

Możesz także skorzystać z cennych właściwości mleka. Produkt ten doskonale odżywia brwi, dzięki czemu szybciej rosną. Wystarczy nalać niewielką ilość mleka (najlepiej pełnotłustego) na wacik i posmarować nim brwi. Po mniej więcej 20 minutach należy spłukać je wodą.

Olej rycynowy na brwi

W wielu przypadkach świetne efekty przynosi kuracja olejem rycynowym. Jest to produkt nie tylko tani, lecz także łatwo dostępny - kupicie go w większości aptek i drogerii. Produkt aplikuj codziennie wieczorem (po zmyciu makijażu) bezpośrednio na brwi. Możesz posłużyć się patyczkiem do uszu lub cienkim pędzelkiem.

Więcej o: