Przekrój cebulę na pół i przetrzyj nią twarz. Z pewnością nie pożałujesz efektu

Cebula to warzywo, które świetnie sprawdza się nie tylko podczas gotowania. Oprócz szeregu zastosowań w naszej kuchni, można używać jej również na wiele innych sposobów. Sprawdź, co się stanie, kiedy nałożysz ją np. na twarz. Może pomóc ci uporać się z częstym problemem.

Więcej o domowych sposobach i pielęgnacyjnych trikach znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki tym trikom ułatwisz sobie życie

Właściwości cebuli są znane i docenianie od wieków i to nie tylko w kuchni. To niepozorne warzywo jest bowiem źródłem m.in. substancji bakteriobójczych, przeciwutleniaczy, a także siarki, witaminy C, cynku czy magnezu. Choć wiele osób korzysta przede wszystkim z jej walorów smakowych, z powodzeniem można wykorzystywać ją na wiele innych sposobów, które z pewnością doskonale znają nasze mamy czy babcie.

Ten produkty kosztuje tylko 2 zł, a działają jak kwas hialuronowy na twarz za 800 zł. Efekt jak z salonuKosztuje tylko 2 zł, a działa jak kwas hialuronowy za 800 zł

Niektóre z pielęgnacyjnych zastosowań cebuli mogą okazać się bardzo przydatne w codziennym życiu. Dzięki swoim właściwościom świetnie sprawdza się np. w pielęgnacji włosów oraz brwi, przyspieszając ich porost, a także dbaniu o cerę.

Nietypowe zastosowanie cebuli. Nałóż ją na twarz i ciesz się efektem

Choć o takim zastosowaniu cebuli mówi się raczej niewiele, to nasze babcie czy mamy z pewnością doskonale je znają. Sok z cebuli świetnie wpływa na kondycję skóry, zwalczając niedoskonałości oraz opóźniając procesy starzenia. Jak zatem stosować cebulę na twarz? Należy ją dokładnie umyć i obrać, a następnie przekroić na pół. Taką połówką wystarczy delikatnie przetrzeć oczyszczoną skórę twarzy, omijając okolice oczu. Po około 20-30 min można delikatnie umyć twarz, albo zetrzeć sok hydrolatem lub tonikiem. Taki zabieg wykonywany regularnie może sprawić, że niedoskonałości się wygaszą, przebarwienia rozjaśnią, a cera nabierze jednolitego kolorytu. 

Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Zaoszczędzisz, a efekty cię zaskoczą (zdjęcie ilustracyjne)Wrzuć do pralki liść laurowy i nastaw pranie. Zaoszczędzisz, a efekty cię zaskoczą

Jeśli natomiast nie chcesz przecierać twarzy cebulą, możesz wycisnąć z niej sok i przecierać buzię wacikiem. Jeszcze inną opcją jest maseczka przygotowana z ugotowanej cebuli. W tym przypadku należy wrzucić cebulę na 15 min do gotującej się wody. Następnie wyjąć ją z wody i pozostawić do delikatnego ostygnięcia. Na koniec pozostaje rozgnieść cebulę na papkę. Tak przygotowaną maseczkę nakładamy na oczyszczoną skórę, pozostawiamy na 15-20 min i zmywamy letnią wodą.

Ważne! Pamiętaj, by przed zastosowaniem cebuli na twarz wykonać próbę uczuleniową. W przypadku jakiegokolwiek podrażnienia, należy bezzwłocznie zmyć sok lub maseczkę z twarzy. Odradza się stosowania cebuli w przypadku cer delikatnych i wrażliwych.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym?Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: