Opuchnięta twarz rano jest Twoim utrapieniem? Te triki pomogą ci skutecznie pozbyć się obrzęku

Opuchlizna na twarzy może być związana z zatrzymywaniem się wody w organizmie i dotyczy wielu osób. Błędem mogą być czynności, które robisz przed snem, ale nic straconego. Oto triki, które pomogą Ci pozbyć się opuchlizny z rana.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Opuchnięta twarz rano może pojawić się zarówno po nieprzespanej nocy, jak i po nocy, w której położyliśmy się o normalnej porze. Jakie mogą być przyczyny obrzęku twarzy, jak zminimalizować ryzyko wstania z opuchniętą twarzą z rana? Podpowiadamy.

Zobacz wideo Pielęgnacja skóry zimą. Gdy jest zimno, sprawdzą się oleje

Jakie są przyczyny opuchlizny twarzy?

Opuchlizna twarzy może być spowodowana wieloma czynnikami. Alergie, bóle zębów, przebyte zabiegi również wpływają na powstawanie obrzęków. Nie dbając o prawidłową dietę i ograniczony ruch może sprawić, że okolice szczególnie pod oczami są spuchnięte. Opuchnięta twarz może również mieć związek z poważniejszymi chorobami, takimi jak: choroby tarczycy lub nerek. 

Czego unikać, żeby wyeliminować opuchliznę twarzy?

Podstawową zasadą, jeżeli chcemy uniknąć opuchlizny twarzy z rana, jest niespożywanie dużych ilości płynów przed snem. Również zbyt późne jedzenie słonych rzeczy, takich jak chipsy w trakcie nocnego seansu mogą szkodliwie wpływać na powstawanie obrzęków twarzy. Powinniśmy więc racjonalnie ograniczyć picie i jedzenie przed snem, na minimum godzinę przed pójściem spać. Podczas nocnej regeneracji organizm jest wyciszony, jego funkcje są spowolnione, a obciążanie nerek i układu trawiennego może zakłócić naturalny proces odnowy.

Domowe sposoby na opuchniętą twarz

1. Kompres z herbaty lub rumianku
Rumianek to idealne antidotum na spuchnięte miejsca na twarzy. Herbata również może się sprawdzić w przypadku podpuchniętych oczu. Wystarczy przygotować kompres z saszetek herbaty lub rumianku. Zaparz odpowiednią ilość saszetek w zależności od potrzeb i poczekaj, aż wystygną. Następnie połóż je na opuchnięte miejsca.

2. Maseczka z surowego ziemniaka
Ziemniak również może się sprawdzić w przypadku opuchlizny twarzy. Jak? Obierz i zetrzyj ziemniaka na tarce, a następnie nałóż powstałą papkę na twarz. Trzymaj przez około kilkanaście minut.

3. Kompres ze schłodzonego ogórka
Ogórki przez wszystkich znane i lubiane, a schłodzone plastry mogą pomóc pozbyć się obrzęku z twarzy. Nałóż plastry na twarz i trzymaj przez kilkanaście minut, następnie przemyj twarz chłodną wodą

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: