Jakie witaminy na włosy by były lśniące i mocne? Tych składników nie powinno zabraknąć w diecie

Witaminy stosowane na codziennym życiu mogą być kluczem do osiągnięcia dobrej kondycji włosów i skóry głowy. Te składniki mogą działać wzmacniająco i powstrzymywać siwienie, więc warto załączyć je do swojej diety. Jakie witaminy na włosy mają wpływ na wygląd kosmyków?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Piękne i przede wszystkim zdrowe włosy to marzenie wielu osób. Chcąc utrzymać je w dobrej kondycji musimy włożyć trochę starań. Nie tylko z zewnątrz, ale również od wewnątrz. Brak składników odżywczych może wpłynąć na gorszą kondycję włosów. Oto witaminy, które mogą odmienić wygląd włosów na zawsze.

Dorota Gardias Dorota Gardias zdradza swoją najskuteczniejszą terapię na świecie

Zobacz wideo Jak Wiktora Gąsiewska dba o włosy? Są "oporne"

Czym jest spowodowane wypadanie włosów-o tym trzeba pamiętać

Niekompletna dieta, w której brakuje witamin i minerałów może powodować wiele problemów z włosami. Jednym z nich jest wypadanie, dlatego tak ważne jest suplementowanie się i spożywanie produktów bogatych w cenne składniki i minerały. Często niedobory cynku i żelaza, a także witamin i aminokwasów mogą siać spustoszenie w organizmie. Jeśli zauważyliśmy spore straty włosów i łysienie powinniśmy skontrolować poziom magnezu we krwi. Również stres wpływa na pogorszenie się kondycji skóry głowy i włosów.

Ten domowy sposób na wypadające włosy jest wspaniały. Wydaj 1 zł i ciesz się gęstymi i zdrowymi włosami Ten domowy sposób na wypadające włosy za 1 zł jest niezawodny

Jakie witaminy stosować, by cieszyć się zdrowym i pięknym wyglądem włosów?

Stosowanie tych witamin w regularny sposób może znacznie poprawić kondycję włosów, a należą do nich:

  1. Witamina A - wspomaga wzrost i pracę mieszków włosowych. Oprócz tego odpowiada za prawidłowe nawilżenie włosów i dobry stan skóry głowy. Jej brak może powodować łamliwość i rozdwajanie się końcówek.
  2. Witamina B5 - pobudza organizm do większego wytwarzania keratyny. Włosy dzięki niej są sprężyste, nie pochłaniają tyle wody z otoczenia i są odpowiednio nawilżone. 
  3. Witaminy B1, B2, B6 - szereg tych witamin odpowiada za wiele procesów zachodzących w obrębie skóry głowy. Dzięki nim włosy rosną szybciej i w lepszej kondycji.
  4. Witamina B7 - witamina ta odpowiada za zdolność transportowania siarki do wnętrza włosa. Dzięki niej włosy stają się elastyczne i sprężyste na całej długości, a skóra głowy jest wolna od łupieżu.
  5. Witamina B12, B9 - witaminy te napędzają regenerację włosów i stymulują ich wzrost.
  6. Witamina C - polepsza ukwienie skóry głowy i jest też silnym antyoksydantem, który odpowiada za syntezę kolagenu i właściwe funkcjonowanie cebulek włosów. 
  7. Witamina E - witamina ta przyczynia się do lepszej stymulacji w obrębie struktury włosa, przyśpiesza jego wzrost oraz jest mocnym przeciwutleniaczem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: