Domowy sposób na popękane pięty. Wystarczą dwa dobrze znane składniki

Wiele osób zmaga się z problemem suchych i popękanych pięt. Jak sobie z tym poradzić? Istnieje domowy sposób, który upora się z tym już w nieco ponad dwa tygodnie. Jedyne co potrzebujecie do wykonania tego zabiegu to dwa dobrze wam znane produkty.

Więcej urodowych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Pękające pięty to problem, który może tak naprawdę dotknąć każdego. W głównej mierze dolegliwość ta jest związana z noszeniem nieodpowiedniego obuwia, które może obcierać, obciskać lub jest ono wykonane z syntetycznych materiałów. Kobiety noszące szpilki również mogą mieć z tym problem, bowiem buty na obcasie ze względu na swój kształt mogą przyczynić się do pękających stóp. Innym aspektem mogą być uwarunkowania genetyczne lub niedobór witaminy A. Zimą nasza skóra jest szczególnie podatna na tego typu dolegliwości. Bez względu na przyczynę, każda osoba mierząca się z tym problemem chciałaby znaleźć rozwiązanie. Jednym z nich może być roztwór wykonany z dwóch składników.

Zobacz wideo

Aspiryna na popękane pięty

Choć lek ten głównie kojarzy nam się z przeziębieniem, dzięki swoim właściwościom świetnie poradzi sobie również z pękającymi piętami. Aspiryna zawiera związki złuszczające, które pomogą usunąć martwy naskórek, a także ma działanie regenerujące, które pomoże w gojeniu się popękanej lub zranionej skóry. Do wykonania tego zabiegu potrzebne są zaledwie dwa składniki. Wcześniej wspomniana aspiryna i alkohol. Ponadto przyda się gaza i bandaż elastyczny. 

Co potrzebujesz?

  • 10 tabletek aspiryny
  • 250 ml alkoholu
  • gaza
  • bandaż elastyczny
  • zamykany szklany pojemnik

Przygotowanie roztworu 

Rozdrobnij aspirynę na jak najmniejsze kawałki lub jeśli ci się uda proszek. Wsyp do szklanego pojemnika. Dodaj 250 ml alkoholu. Dokładnie zamknij pojemnik i wstrząśnij tak, by składniki się ze sobą połączyły. Tak przygotowany roztwór należy przechowywać w chłodnym i ciemnym pomieszczeniu przez trzy dni. Aby aspiryna nie osiadała na dnie pojemnika, należy co jakiś nim wstrząsnąć. Po upływie trzech dni możemy przejść do wykonania zabiegu. 

Zabieg z aspiryny i alkoholu 

Jeśli mamy już przygotowany roztwór możemy przejść do wykonania zabiegu. W mieszance namaczamy gazę i przykładamy do popękanych pięt. Następnie owijamy stopy bandażem. Dobrze jest wykonać ten zabieg tuż przed pójściem spać. Wtedy mamy pewność, że nasz opatrunek będzie się dobrze trzymał. Po przebudzeniu kiedy zdejmiemy gazę, należy umyć dokładnie stopy i nałożyć krem nawilżający. Żeby zobaczyć jak najlepsze rezultaty, musimy powtarzać ten zabieg codziennie przez 15 dni.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Więcej o: