Skuteczny i tani sposób na zmarszczki? Dodaj do kremu jeden produkt z szafki kuchennej

Czy domowymi sposobami można opóźnić powsawanie zmarszczek? Oczywiście, że tak! Świetnym trikiem na opóźnienie procesów starzenia jest dodanie do swojego kremu odrobiny jednego produktu, który znaleźć można w swojej kuchni.

Więcej pielęgnacyjnych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Co nałożyć pod maseczkę, żeby pielęgnacja była bardziej efektywna?

Powstawanie zmarszczek zależy od wielu czynników. Choć dużą rolę odgrywa tu genetyka, to w sporej części kondycja naszej skóry zależy również od trybu życia oraz odpowiedniej pielęgnacji. Nie trzeba jednak od razu wydawać majątku na drogie kosmetyki. Istnieje bowiem pewien domowy sposób, który przez lata stosowała sama Jennifer Lopez! Wszystko, czego potrzebujesz, by w domowym zaciszu zapobiegać przedwczesnemu starzeniu się skóry, masz zapewne w swojej kuchni.

Domowy sposób na zmarszczki? Dodaj do swojego kremu produkt, który masz prawdopodobnie w swojej kuchni

Choć na rynku kosmetycznym roi się od kosmetyków, które mają za zadanie działać przeciwstarzeniowo na skórę, to istnieją naturalne, znane od lat sposoby, z których cały czas można z powodzeniem korzystać. Tu z pomocą przyjdzie dobrej jakości oliwa z oliwek. Do porcji swojego podstawowego kremu nawilżającego, wystarczy dodać przed jego aplikacją trochę oliwy z oliwek. Jeśli twoja skóra reaguje na niego dobrze, możesz zwiększać jego ilość lub stosować solo. Oliwa z oliwek wykazuje bowiem właściwości przeciwstarzeniowe, przeciwzmarszczkowe, odbudowujące, zapobiega utracie wilgoci, a także przywraca naturalną barierę lipidową skóry.  

Oliwę z oliwek w pielęgnacji cery od lat stosuje sama Jennifer Lopez. Gwiazda w jednym z wywiadów zdradziła, że odkąd skończyła 22 lata, oliwa i krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawa. - Nigdy nie miałam botoksu. Nie jestem tego typu osobą. Nie mam nic przeciwko ludziom, którzy to robią, ale to nie dla mnie. Bardziej interesuje mnie naturalne podejście do pielęgnacji skóry - przyznaje JLo. 

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: