Wystarczy 1,50 zł, by przyśpieszyć porost włosów i zatrzymać ich wypadanie. Ten trik jest banalny i tani

Zauważyłaś, że Twoje włosy wypadają w nadmiernej ilości, a w ich miejsce nie pojawiają się nowe? To czas, żeby coś z tym zrobić i zacząć temu przeciwdziałać. Drogie kosmetyki wcale nie są koniecznością. Zamiast nich możesz wybrać naturalny i tani produkt, który może być równie skuteczny co inne specyfiki. Sprawdź, o czym mowa.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeżeli Twoje włosy są osłabione, wypadają w nadmiernej ilości, a kolejne rosną bardzo wolno należy je niezwłocznie wzmocnić. Działając na podstawę problemu, czyli skórę głowy i cebulki włosów wykorzystaj to tego jeden produkt. Chodzi o cebulę, która jest tania i dostępna praktycznie wszędzie. Jej właściwości są dobrze znane i wykorzystywane. Cebula posiada wiele substancji bakteriobójczych, witaminę C, które wpływają na znaczne poprawienie odporności. Produkt ten jest również bogatym źródłem przeciwutleniaczy. Wiele osób nie wyobraża sobie bez niej gotowania i przygotowywania posiłków można ją również wykorzystać w jeszcze jeden sposób.

Zobacz wideo Jak pielęgnować włosy zimą? Co zrobić, gdy się elektryzują i nadmiernie przetłuszczają?

Nieoczywiste zastosowanie cebuli

Cebulę można zastosować również jak się okazuje w codziennej pielęgnacji. To nieoczywiste zastosowanie tego produktu jest bardzo przydatne m.in. w pielęgnacji włosów. Działa stymulująco i przyśpiesza ich wzrost oraz poprawia stan skóry głowy i cebulek włosów.

Cebula na porost włosów i zapobieganie ich wypadaniu? Wyprobuj ten sposób

Wypadanie włosów w nadmiernej ilości to problem, który dotyczy wielu osób, nie tylko kobiet. Istnieje na to sposób, który może pomóc i znajduje się w naszej kuchni. Chodzi oczywiście o cebulę, a ściślej o wyciśnięty z niej sok. Okazuje się, że jest to jeden z najlepszych domowych i naturalnych sposobów na wzmocnienie i zagęszczenie struktury włosów. Sok stosowany jako wcierka to najpopularniejsza metoda. Jak zastosować sok z cebuli jako wcierkę do włosów?

  1. Obierz cebulę, a następnie ją pokrój.
  2. Wyciśnij z niej sok z cebuli (można zetrzeć ją na tarce lub zrobić to za pomocą wyciskarki).
  3. Odcedź przez gazę sok od miąższu i kawałków cebuli.
  4. Przelej sok do buteleczki, może być np. taka z atomizerem lub pipetą.

Gotową wcierkę nałóż i rozprowadź na skórze głowy. Wykonując okrężne ruchy dokładnie wmasuj ją w skalp. Produkt zostaw tak na około pół godziny, by zaczął działać. Po upływie wyznaczonego czasu umyj włosy i skórę głowy z użyciem delikatnego szamponu. Stosują regularnie wcierkę możesz spodziewać się zadowalających efektów.

Ważne, żeby pamiętać, że jest to metoda pomocnicza i jeżeli problem nie ustępuje należy udać się do lekarza lub specjalisty. Wykonując tę metodę należy obserwować skórę głowy. W przypadku jakichkolwiek niepożądanych reakcji należy niezwłocznie zmyć produkt.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: