Zetrzyj cebulę na tarce i natrzyj nią skórę głowy. Efekt na pewno Cię zaskoczy

Sposób, który znały i stosowały już nasze babcie. Ten produkt niesamowicie wpływa na zagęszczenie, wzmocnienie i przede wszystkim porost włosów. Jedynym minusem cebuli jest oczywiście jej zapach. Sprawdź jak wykonać wcierkę z cebuli w domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cebula znana jest nie tylko ze swoich właściwości kulinarnych, ale jak się okazuje również pielęgnacyjnych. Warzywo bogate jest w wiele witamin, soli mineralnych, błonnik oraz ważne mikroelementy. Cebula znana jest przede wszystkim ze względu na silne działanie antybakteryjne, działa jak antybiotyk. Właśnie te wszystkie składniki wpływają na to, że z powodzeniem można ją stosować również jako kosmetyk do włosów. Regularne nakładanie cebuli w różnej postaci zapobiega procesom siwienia, zapobiega wypadaniu włosów oraz stymuluje ich wzrost.

Zobacz wideo Roksana Węgiel pochwaliła się nową fryzurą

Paulina Sykut-Jeżyna Paulina Sykut-Jeżyna w sukience "jak z La La Land"

Działanie cebuli: efekty regularnego stosowania mogą zaskoczyć

Cebula znacząco wpływa na poprawę kondycji włosów i ich wzmocnienie. Regularne stosowanie może przyczynić się do nawilżenia włosów oraz wpływa na ich lepszy porost. Już nasze babcie stosowały cebulę przy pierwszych oznakach siwienia, żeby zapobiec dalszemu procesowi. 

Te sposoby wykorzystania tabletki do zmywarki z pewnością Cię zaskoczą Tabletka do zmywarki jest idealna nie tylko do mycia naczyń

Wcierka z cebuli. Możesz ją wykonać samodzielnie w domu niskim kosztem

Najprostszym użyciem cebuli jako kosmetyku na włosy będzie zrobienie z niej wcierki z soku wyciśniętego z warzywa. Produkt stosując bezpośrednio na skórę głowy, jest sprawdzonym sposobem walki z nadmiernym wypadaniem kosmyków. Warto przy okazji nakładania cebuli na włosy wykonać delikatny masaż głowy okrężnymi ruchami. Wpłynie to na poprawę krążenia krwi w skórze i pobudzi cebulki do pracy.

Tak o paprocie w domu dbały nasze babcie. Ten domowy nawóz sprawi, że będą bujnie rosły Nie musisz wydawać pieniędzy, aby paprocie w domu bujnie rosły

Jak wykonać wcierkę z cebuli? Krok po kroku

Wcierkę możesz stosować kilka razy w tygodniu. W celu pozbycia się niechcianego zapachu cebuli użyj ziołowych olejków np. herbacianego. 

Przepis na wcierkę z cebuli:

  1. Obierz, a następnie pokrój cebulę.
  2. Zetrzyj warzywo na tarce i odciśnij sok.
  3. Przelej sok do butelki, najlepiej z atomizerem.
  4. Rozprowadź sok z cebuli na skórze głowy, wykonując przy tym masaż scalpu.
  5. Pozostaw wcierkę na włosach przez pół godziny.
  6. Następnie owiń włosy ręcznikiem.
  7. Umyj włosy przy użyciu delikatnego szamponu.

Pamiętaj, że jest to jedynie metoda wspomagająca i pielęgnująca. Jeżeli włosy dalej nadmiernie wypadają, skonsultuj się z lekarzem lub specjalistą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: