Cebula w pielęgnacji twarzy? Poznaj jej najbardziej nietypowe zastosowania. Efekty Cię zaskoczą

Kiedy myślisz o składnikach do pielęgnacji skóry, cebula i sok z cebuli mogą nie być pierwszymi rzeczami, które przychodzą Ci do głowy. Warzywo to jest jednak źródłem wielu cennych składników dla skóry. Sprawdź, jaki jest korzystny wpływ cebuli w pielęgnacji.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość ludzi nie chce, aby ich twarz i ciało pachniały cebulą. Warzywo to jest jednak zaskakująco bogatym źródłem przyjaznych dla skóry kwasów i związków. Ten niesławny wyciskacz łez może nawet pomóc zmiękczyć skórę, jeśli zastosujesz go w odpowiedni sposób. Jeśli chcesz odświeżyć swoją pielęgnację skóry za pomocą bardziej naturalnych składników, być może warto sprawdzić, co cebula ma do zaoferowania. 

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Cebula i jej właściwości dla ciała i skóry

Cebula jest używana w wielu kulturach jako podstawowy składnik potraw. Może to częściowo wynikać z faktu, że cebula zwalcza mikroby i pasożyty w układzie pokarmowym. Cebula jest również bogata w przeciwutleniacze, zwłaszcza w jej zewnętrznych warstwach. Wiele osób spożywa cebulę ze względu na jej właściwości, które mogą ułatwić trawienie. Cebula zawiera również siarkę, a także składniki odżywcze, takie jak selen i witamina C. Wszystkie te właściwości przemawiają za tym, aby włączyć cebulę do swojej diety. Te same właściwości sprawiają, że cebula jest atrakcyjna dla niektórych osób, które stosują ją jako składnik do pielęgnacji skóry.

Właściwości cebuli w pielęgnacji skóry:

  • przeciwutleniacze mogą zmniejszać blizny pooperacyjne i zmiękczać skórę
  • zmiękcza i rozjaśnia skórę
  • zwalcza bakterie powodujące stany zapalne
  • pomaga zwalczać wirusy i grzyby

Jaki stosować cebulę na skórę?

Jeśli chodzi o stosowanie cebuli na skórę, odmiany czerwona, żółta i biała wydają się być skuteczne w leczeniu problemów skórnych. Jeśli zależy Ci na największej ilości przeciwutleniaczy, stosuj zewnętrzne krążki cebuli, a nie te wewnętrzne. Cebula leczy przebarwienia potrądzikowe i blizny potrądzikowe. Możesz szybko i łatwo wykonać domową kurację punktową na trądzik, aby sprawdzić, czy działa ona w również w Twoim przypadku.

Jak zastosować cebulę na twarz?

  1. Odkrój mały kawałek cebuli i delikatnie zetrzyj go na tarce.
  2. Czystymi palcami nałóż startą cebulę na miejsce, w którym pojawiła się skaza lub wyprysk.
  3. Pamiętaj o umyciu rąk mydłem, aby pozbyć się resztek cebulowego zapachu.

Należy pamiętać, jeśli ktoś ma alergię na cebulę spożywczą, może być wrażliwy na działanie cebuli stosowanej miejscowo.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: