Interesujesz się urodą? Więcej porad znajdziesz na stronie Gazeta.pl.
Choć kawitacja, czyli oczyszczanie cery za pomocą ultradźwięków, znana jest w kosmetyce od lat, popularność i wiernych fanów zyskała stosunkowo niedawno. Po ten prosty zabieg chętnie sięgają zarówno panie, jak i panowie, a jego ogromną zaletą jest to, że można go wykonywać przez cały rok. Od kiedy na rynku pojawiły się urządzenia do wykonania peelingu kawitacyjnego w domu, znacznie prościej skutecznie zadbać o swoją cerę.
Działanie peelingu kawitacyjnego jest oparte na wykorzystaniu ultradźwięków, które po kontakcie z wilgotną skórą rozbijają i usuwają martwe komórki naskórka. Aby wykonać domową kawitację, potrzebne jest specjalne urządzenie. Można nabyć je w sklepach z elektroniką, a także w niektórych drogeriach. Ceny zaczynają się od około 130 zł.
Peeling kawitacyjny jest polecany szczególnie posiadaczom problematycznych cer. Osoby, które borykają się z trądzikiem i różnego rodzaju wypryskami na twarzy, nie powinny oczyszczać cery za pomocą peelingów z drobinkami – te mogą bowiem jeszcze bardziej podrażnić ich wrażliwą skórę. Podobnie wygląda kwestia peelingów enzymatycznych - te również mogą bowiem negatywnie wpływać na zaognione zmiany. Kawitacja świetnie sprawdzi się także jako zamiennik manualnego oczyszczania twarzy. Dzięki swojemu działaniu odblokuje pory i zmniejszy widoczność zaskórników, a także zniweluje liczbę bakterii odpowiedzialnych za zmiany zapalne na twarzy. Po wykonanym zabiegu można cieszyć się oczyszczoną i gładką cerą. Warto podkreślić, że rezultaty zabiegu widoczne są od razu, a sama procedura powinna być dla pacjenta całkowicie bezbolesna. Peeling kawitacyjny w domu nie tylko oczyszcza skórę, ale także delikatnie ją stymuluje i ujędrnia.
Z peelingu kawitacyjnego w domu warto skorzystać także wtedy, gdy planujemy inne zabiegi mające poprawić stan naszej cery. Złuszczona i dobrze oczyszczona skóra wykorzysta więcej składników odżywczych, które zaaplikujemy jej podczas dalszej pielęgnacji. Bezpośrednio po kawitacji warto zaaplikować na skórę serum dostosowane do naszych potrzeb. Świetnie sprawdzą się także kosmetyki z kwasem hialuronowym, który nawilży cerę.
Peeling kawitacyjny to jeden z tych zabiegów, które można bez przeszkód wykonywać przez cały rok. Sama procedura przeprowadzania kawitacji trwa maksymalnie godzinę, ale gdy skóra nie sprawia większych problemów, zabieg może zakończyć się nawet w 30 minut.
Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina