Sekret idealnej skóry? Każdy ma go w kuchni. Wystarczy kilka kropel, żeby była jak po liftingu

Coraz częściej sięgamy po naturalne produkty do pielęgnacji skóry oraz odkrywamy na nowo ich cenne właściwości. Podobnie jest w przypadku wielu produktów, które zazwyczaj stosujemy podczas codziennego gotowania. Wiele z nich ma zbawienny wpływ na cerę, a regularne stosowanie może zaskoczyć efektami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oliwa z oliwek, która powstaje w wyniku tłoczenia oliwek i wyciskania z nich oleju, występuje w wielu różnych postaciach i ma wiele zastosowań. Większość z nas ma w szafce butelkę oliwy z oliwek - idealnej do użycia jako sos do sałatek. Prawdopodobnie większość ludzi nie zastanawiała się nad wykorzystaniem jej do niczego innego, jak tylko do urozmaicenia obiadu. Jednak ludzie coraz częściej zwracają uwagę na oliwę z oliwek ze względu na jej zalety jako środka nawilżającego do twarzy.

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Zalety oliwy z oliwek dla skóry i cery. Naturalne źródło wielu cennych składników

  • Oliwa z oliwek jest bogata w witaminy i ma wiele zalet dla skóry. Produkt ten zawiera wiele witamin, w tym A, D i K, a także  E.
  • Jest również przeciwutleniaczem, więc może pomóc w zapobieganiu lub cofaniu uszkodzeń spowodowanych przez powodujące raka promieniowanie ultrafioletowe. W porównaniu z innymi rodzajami tłuszczów i olejów, które ludzie zazwyczaj spożywają, zawiera ona bardzo wysokie stężenie składnika zwanego skwalenem. To właśnie skwalen zapewnia oliwie z oliwek dodatkową dawkę przeciwutleniaczy.
  • Jeśli masz skłonności do trądziku, używanie mydła z oliwą z oliwek może pomóc zmniejszyć trądzik poprzez zabicie bakterii, które go wywołują. Oliwa z oliwek jest również znana z tego, że nawilża i nawadnia skórę.

Jak można stosować oliwę z oliwek na twarz? Bezpośrednio lub jako dodatek

Oliwa z oliwek jest często stosowana jako składnik produktów do mycia twarzy. Istnieją kosmetyki, których bazę stanowi oliwa z oliwek. Można ją również znaleźć w niektórych mydłach, płynach do mycia ciała i balsamach. Oliwę z oliwek można stosować jako środek nawilżający bez żadnych dodatkowych składników, nakładając ją bezpośrednio na skórę. Następnie wytrzyj nadmiar oliwy ręcznikiem lub ściereczką. Stosowanie oliwy z oliwek jako środka nawilżającego może być szczególnie pomocne po wystawieniu skóry na działanie promieni słonecznych lub po doznaniu poparzenia słonecznego.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: