Jaki makijaż dla seniorki będzie najlepszy? Te propozycje działają lepiej niż skalpel. Sama zobacz

Makijaż oczu może być trudny do wykonania, jeśli masz ponad 50 lat i walczysz z drobnymi zmarszczkami. Istnieje jednak kilka sposobów na odświeżenie i ożywienie dotychczasowej rutyny, dzięki którym spojrzenie nabierze rumieńców i odejmie Ci lat. Jaki makijaż dla seniorki będzie idealny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularne powiedzenie "mniej znaczy więcej" jest często używane w świecie urody, aby podkreślić znaczenie minimalistycznego wyglądu i z pewnością ma ono zastosowanie w przypadku makijażu oczu seniorów. Wypróbuj różne makijaże, aby dowiedzieć się, co najlepiej pasuje, ale staraj się nie przesadzać. Niewłaściwe produkty i odcienie mogą powodować efekt starzenia się skóry.

CleoSukienka Cleo to "Ideał". Podobna jest teraz na wyprzedaży

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Pielęgnacja to podstawa dobrego makijażu

Przede wszystkim, jeśli chodzi o oczy, ważne jest, aby poddawać je odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dobre przygotowanie ułatwi Ci proces aplikacji. Gdy oczy są już odpowiednio przygotowane i gotowe do działania, możesz przystąpić do nakładania cieni do powiek i dalszych etapów makijażu.

 

Wybierz subtelne odcienie i stosuj odpowiednią technikę makijażu 

Jeśli chodzi o nakładanie cieni do powiek na starsze oczy, musisz być selektywna w doborze kolorów. Wynika to z faktu, że mocno napigmentowane cienie do powiek mogą dodać spojrzeniu lat, powiększyć zakapturzone powieki i uwydatnić kurze łapki. Zamiast odważnych, bogatych odcieni, wybierz neutralne odcienie, które uzupełnią starzejące się oczy i sprawią, że będą się one wyróżniać z dobrych powodów. 

 

Zastosuj inną technikę malowania kresek. Zrezygnuj z czarnych odcieni

Staraj się unikać zbyt ciemnych odcieni eyelinera, które nie pasują do kolorystyki. Wybieraj raczej delikatne odcienie brązu, jeżeli masz jasną karnację, lub czerń w przypadku głębokiej karnacji, ponieważ te odcienie o wiele bardziej pasują do starszej skóry. Jeżeli jesteś zwolenniczką kresek w płynie, trzymaj się cienkich linii tuż nad górnymi rzęsami i unikaj dolnej powieki, gdyż wygląda to bardzo nienaturalnie i tylko zminimalizuje oczy. Osoby, które wolą kredki, powinny narysować kreskę na dolnej powiece tuż pod linią rzęs, a następnie rozetrzeć ją palcem wskazującym, aby uniknąć zbyt ostrego wyglądu. Pamiętaj też, aby podczas nakładania kosmetyku nie szarpać za zewnętrzny kącik oka, ponieważ spowoduje to marszczenie się skóry, a w rezultacie powstanie nieładnych linii.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: