Jaki makijaż dla seniorki będzie najlepszy? Te propozycje działają lepiej niż skalpel. Sama zobacz

Makijaż oczu może być trudny do wykonania, jeśli masz ponad 50 lat i walczysz z drobnymi zmarszczkami. Istnieje jednak kilka sposobów na odświeżenie i ożywienie dotychczasowej rutyny, dzięki którym spojrzenie nabierze rumieńców i odejmie Ci lat. Jaki makijaż dla seniorki będzie idealny?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Popularne powiedzenie "mniej znaczy więcej" jest często używane w świecie urody, aby podkreślić znaczenie minimalistycznego wyglądu i z pewnością ma ono zastosowanie w przypadku makijażu oczu seniorów. Wypróbuj różne makijaże, aby dowiedzieć się, co najlepiej pasuje, ale staraj się nie przesadzać. Niewłaściwe produkty i odcienie mogą powodować efekt starzenia się skóry.

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Pielęgnacja to podstawa dobrego makijażu

Przede wszystkim, jeśli chodzi o oczy, ważne jest, aby poddawać je odpowiedniej pielęgnacji i konserwacji. Dobre przygotowanie ułatwi Ci proces aplikacji. Gdy oczy są już odpowiednio przygotowane i gotowe do działania, możesz przystąpić do nakładania cieni do powiek i dalszych etapów makijażu.

 

Wybierz subtelne odcienie i stosuj odpowiednią technikę makijażu 

Jeśli chodzi o nakładanie cieni do powiek na starsze oczy, musisz być selektywna w doborze kolorów. Wynika to z faktu, że mocno napigmentowane cienie do powiek mogą dodać spojrzeniu lat, powiększyć zakapturzone powieki i uwydatnić kurze łapki. Zamiast odważnych, bogatych odcieni, wybierz neutralne odcienie, które uzupełnią starzejące się oczy i sprawią, że będą się one wyróżniać z dobrych powodów. 

 

Zastosuj inną technikę malowania kresek. Zrezygnuj z czarnych odcieni

Staraj się unikać zbyt ciemnych odcieni eyelinera, które nie pasują do kolorystyki. Wybieraj raczej delikatne odcienie brązu, jeżeli masz jasną karnację, lub czerń w przypadku głębokiej karnacji, ponieważ te odcienie o wiele bardziej pasują do starszej skóry. Jeżeli jesteś zwolenniczką kresek w płynie, trzymaj się cienkich linii tuż nad górnymi rzęsami i unikaj dolnej powieki, gdyż wygląda to bardzo nienaturalnie i tylko zminimalizuje oczy. Osoby, które wolą kredki, powinny narysować kreskę na dolnej powiece tuż pod linią rzęs, a następnie rozetrzeć ją palcem wskazującym, aby uniknąć zbyt ostrego wyglądu. Pamiętaj też, aby podczas nakładania kosmetyku nie szarpać za zewnętrzny kącik oka, ponieważ spowoduje to marszczenie się skóry, a w rezultacie powstanie nieładnych linii.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: