Domowe sposoby na rozdwajające się paznokcie. Są proste i skuteczne. Zwróć uwagę na ten szczegół.

Rozdwajające się paznokcie ą zjawiskiem powszechnym. Mogą one dotyczyć zarówno paznokci u rąk jak i u nóg i zazwyczaj są wynikiem urazu fizycznego, zużycia paznokci, a także niedoboru składników odżywczych. Większość metod leczenia to metody domowe, sprawdź jakie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W niektórych przypadkach można podjąć środki zapobiegawcze, aby uniknąć rozdwajania paznokci. W innych sytuacjach rozdwajanie paznokci może być nieuniknione. Gdy paznokieć się rozdwaja, to można go naprawić domowymi sposobami. Jeśli jednak rozdwojenie jest wystarczająco poważne lub dotyczy łożyska paznokcia, może być konieczne leczenie.  Domowe sposoby leczenia rozdwojonego paznokcia obejmują klej, torebkę herbaty i jedwabną chustę.

Zobacz wideo Kwas foliowy i co jeszcze? Pięć składników, które trzeba suplementować od I trymestru ciąży

Ten wiosenny płaszcz Katarzyny Glinki to hit! Kultowy płaszcz damski na wiele sezonów Katarzyny Glinki

Domowe sposoby na rozdwajające się paznokcie

Wszystkie domowe środki zaradcze to sposoby na ukrycie lub przytrzymanie paznokcia do czasu zniknięcia rozdwojenia. W niektórych przypadkach osoba może wymagać leczenia. W innych przypadkach może mieć ostrą infekcję wywołaną przez grzyby, drożdże lub bakterie. Infekcje te wymagają leczenia przeciwgrzybiczego lub antybiotykami, które zapobiegają dalszemu uszkodzeniu paznokci.

Jak prać buty w pralce, aby ich nie uszkodzić? Jest na to łatwy sposób. Buty po nim będą lśnić Jak prać buty w pralce? Te zasady sprawią, że będą służyły latami

Użyj torebki z herbatą w przypadku złamanego paznokcia

Domowy sposób polega na użyciu torebki z herbatą. Aby ta metoda zadziałała, należy wyciąć z torebki herbaty fragment wielkości paznokcia. Następnie należy użyć pędzelka z klejem, aby przykleić torebkę na miejsce. Po zastygnięciu kleju można wypolerować paznokieć i pomalować go według własnego uznania.

jak wyczyścić srebro Jak wyczyścić srebro? Te produkty nadadzą blask biżuterii

Jak zapobiec rozdwajaniu się paznokci?

Można podjąć pewne środki ostrożności i zmienić styl życia, aby zapobiec uszkodzeniom paznokci. Chodzi o stosowanie zdrowej, bogatej w witaminy i minerały diety. Ważne, żeby pamiętać również o:

  • regularnym nawilżaniu paznokci i skórek
  • unikaniu nadmiernego kontaktu z wodą
  • noszeniu rękawiczek podczas stosowania środków czyszczących lub zmywania naczyń
  • unikaniu stosowania ostrych zmywaczy do paznokci
  • unikanie ciągnięcia za wiszące paznokcie
  • noszeniu odpowiedniej ochrony i zachowaniu ostrożności podczas pracy rękami

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: