Wybielanie zębów w domu. Jak to zrobić skutecznie i bezpiecznie? Sięgnij po uniwersalne środki od 99 groszy

Istnieje wiele produktów do wyboru, jeśli chodzi o wybielanie zębów. Wiele czynników powoduje, że zęby stają się matowe i tracą swój jasny, biały blask. Zobacz, jak odzyskać dawną biel i poprawić wygląd zębów domowymi sposobami.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość produktów wybielających posiada w składzie substancje chemiczne do wybielania zębów, co budzi obawy. Jeśli chcesz mieć bielsze zęby, ale jednocześnie chcesz uniknąć środków chemicznych, zastosuj zarówno naturalne, jak i bezpieczne produkty do wybielania w domu.

Zobacz wideo Dagmara ma sposób na o swój piękny uśmiech. Myje zęby osiem razy dziennie

Co powoduje, że zęby mają żółtawy odcień?

Niektóre pokarmy mogą zabarwić szkliwo, które jest najbardziej zewnętrzną warstwą zębów. Ponadto odkładanie się płytki nazębnej na zębach może powodować ich żółty wygląd. Tego typu przebarwienia można zazwyczaj leczyć za pomocą regularnego czyszczenia i środków wybielających. Czasami jednak zęby wyglądają na żółte, ponieważ twarde szkliwo uległo erozji, odsłaniając znajdującą się pod nim zębinę. Zębina to naturalnie żółta, kostna tkanka, która znajduje się pod szkliwem.

Czym myć panele fotowoltaiczne, aby ich nie uszkodzić? Istnieje kilka zasad, których trzeba przestrzegaćCzym myć panele fotowoltaiczne, aby ich nie uszkodzić?

Wybielanie zębów w domu: sięgnij po znany i lubiany olej kokosowy. Efekty mogą zaskoczyć 

Olej kokosowy jest popularnym wyborem, ponieważ ma przyjemny smak i oferuje wiele korzyści zdrowotnych. Olej kokosowy jest również bogaty w kwas laurynowy, który jest znany ze swojej zdolności do zmniejszania stanów zapalnych i zabijania bakterii. Aby zastosować olej kokosowy do polepszenia wyglądu zębów, należy włożyć do ust 1 łyżkę stołową oleju kokosowego, a następnie naciskać i ciągnąć olej przez zęby. Olej kokosowy ma postać stałą w temperaturze pokojowej, więc może być konieczne odczekanie kilku sekund, aby się rozpuścił. Kontynuuj przez 15-20 minut. Codzienne stosowanie tej metody może zmniejszyć płytkę nazębną i może rozjaśnić zęby.

rozdwajające się paznokcieDomowe sposoby na rozdwajające się paznokcie. Są proste i skuteczne

Wybielanie zębów w domu: szczotkuj zęby z użyciem sody oczyszczonej

Soda oczyszczona ma naturalne właściwości wybielające, dlatego jest popularnym składnikiem past do zębów. Produkt ten jest łagodnym środkiem ściernym, który może pomóc w usuwaniu powierzchniowych przebarwień na zębach. Ponadto soda oczyszczona tworzy zasadowe środowisko w jamie ustnej, co zapobiega rozwojowi bakterii. Nie jest to środek, który wybieli Twoje zęby z dnia na dzień, ale z czasem powinieneś zauważyć różnicę w wyglądzie swoich zębów. Aby zastosować ten środek, zmieszaj 1 łyżeczkę sody oczyszczonej z 2 łyżeczkami wody i wyszczotkuj zęby pastą. Można to robić kilka razy w tygodniu. Szczotkowanie zębów pastą z sody oczyszczonej i wody może zmniejszyć ilość bakterii w jamie ustnej i usuwa przebarwienia powierzchniowe.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: