Ten produkt kosztuje 16 zł i działa jak kwas hialuronowy na twarz za 800 zł. Ludzie uwielbiają go uprawiać

Gdy skóra jest sucha, może wydawać się matowa i postarzona. Dlatego tak ważne jest, aby utrzymywać ją nawilżoną i zdrową. Na szczęście istnieje wiele sposobów na nawilżanie skóry, które kosztują kilka złotych, a działają jak zabiegi z salonu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dzięki tym produktom i wskazówkom pożegnasz się z matową, suchą i niezdrową skórą. Włączenie ich do rutynowej pielęgnacji sprawi, że skóra będzie miękka i pełna blasku. Jeśli chodzi o domowe sposoby, to są one bezpieczne w użyciu i pasują do większości typów skóry.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Aloes jako sposób na niesamowicie nawilżoną skórę

Żel z aloesu zawiera mnóstwo składników odżywczych, takich jak witamina E i witamina A, które są doskonałe dla skóry. Zawiera także steroidy roślinne, które mają właściwości przeciwzapalne. Pomoże to złagodzić uczucie swędzenia występujące w przypadku suchej skóry. Rośnie ona bardzo szybko i w krótkim czasie będziesz mieć do dyspozycji domowy balsam nawilżający. Najlepiej trzymaj roślinę aloesu na balkonie. Do tego sposobu pielęgnacyjnego potrzebne Ci będą liście aloesu. Możesz powtarzać tę czynność raz na 2-3 dni.

  1. Obierz zewnętrzną część liścia i usuń wewnętrzną łodygę, która wydziela żel.
  2. Wyciągnij żel, a następnie jak najszybciej nałóż na skórę.
  3. Pozostaw do wyschnięcia na 10-12 minut, a następnie zmyj ciepłą wodą.
  4. Pozostałą część żelu aloesowego możesz przechowywać w szczelnym pojemniku w lodówce przez kilka dni.

Nawilżanie skóry miodem. Ciesz się naturalnym blaskiem 

Miód jest jednym z najlepszych naturalnych środków nawilżających dla skóry. Jest naturalnym emolientem i humektantem. Przenika do głębszych warstw skóry, aby ją nawilżyć. Pomaga również oczyszczać pory skóry i przywraca matowej skórze jej naturalny blask dzięki zawartości przeciwutleniaczy. Do tego sposobu potrzebny Ci będzie jedynie miód. Powtarzaj tę czynność dwa razy w tygodniu lub częściej, jeśli masz bardzo suchą skórę.

  1. Nałóż warstwę miodu na obszar wymagający nawilżenia, np. na twarz lub ramiona.
  2. Pozostaw miód na skórze przez 15-20 minut.
  3. Spłucz letnią wodą i osusz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: