Pokrzywa na włosy działa lepiej niż wizyta u fryzjera. Efekty zobaczysz od razu

Stosowanie pokrzywy na włosy to sprawdzony sposób naszych babć. Roślina nie od dzisiaj znana jest bowiem ze swoich właściwości wzmacniających i leczniczych. Podpowiadamy, jak wykorzystać jej cenne składniki.

Więcej ciekawych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zastosowanie pokrzywy na włosy sięga wielu lat wstecz i pewnie nawet nasze babcie wiedzą, że roślina ta jest bajecznym antidotum na wypadanie włosów. Jest to jednak tylko jeden z licznych powodów, dlaczego warto korzystać z jej właściwości.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak działa pokrzywa na włosy? Jej właściwości są niesamowite

Pokrzywa od lat znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Bogata jest bowiem w składniki mineralne, jak krzem, fosfor, siarka, chlor, magnez, wapń, czy potas, a także witaminy A, C, E, K i B2. Wszystkie te elementy nie tylko wzmacniają włosy, ale także poprawiają ich wygląd i kondycję.

Ponadto roślina pomaga zmniejszyć łupież, działa przeciwzapalnie i reguluje pracę gruczołów łojowych, dzięki czemu pomaga uporać się z problemem przetłuszczających się włosów.

Jak stosować pokrzywę na włosy? Dwa niezawodne sposoby 

Jednym ze sposobów pielęgnacji włosów pokrzywą jest płukanka. Aby ją wykonać w domu, wystarczy zaparzyć w litrze gorącej wody 8 torebek ziołowego naparu lub 4 łyżki stołowe suszu bądź cztery gałązki tego zioła. Tak przygotowany napar pozostaw do wystudzenia, a następnie odcedź i spłucz nim włosy. Możesz wcześniej przygotować większą ilość naparu na zapas, zachowując jedynie proporcje. Efekty można zauważyć już po pierwszym zastosowaniu.

Co ciekawe, pokrzywę na włosy można stosować nie tylko od zewnątrz, ale i od wewnątrz. Picie herbaty z pokrzywy (najlepiej z suszonego ziela), a także soku również wpłynie korzystnie na ich wygląd i kondycję, a dodatkowo wzmocni cały organizm. Pokrzywę można stosować również w suplementach diety, a także  do przygotowywania potraw, np. zupy lub sałatki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: