Jak dobrać podkład do twarzy? Ten sposób pomoże ci znaleźć idealny odcień

Nie ma jednego podkładu, który pasuje do wszystkich. Wiedza o tym, jak wybrać odpowiedni podkład, jest równie ważna, jak wiedza o tym, jak go nakładać. Zobacz jak wybrać odcień podkładu, który będzie idealny.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Okazuje się, że dobranie odpowiedniego odcienia podkładu wcale nie musi być niemożliwe do osiągnięcia. Wystarczy zaznajomić się i rozpoznać swój odcień i pod odcień skóry. Zobacz jak to zrobić.

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Jak określić swój odcień skóry? Nie zapomnij o ustaleniu tonu skóry

Odcienie skóry dzielą się na trzy główne kategorie: jasny, średni i głęboki. Średni odcień skóry mają przeważnie Hindusi, zaś jasny odcień jest typowy dla osób rasy kaukaskiej. Głęboki odcień skóry przypisywany jest zaś dla Afrykańczyków. Średni odcień skóry można dalej podzielić na: beżowy, opalony, miodowy i inne tego typu kolory. Typ skóry to kolor, który przebija się przez skórę spod jej powierzchni. Istnieją trzy rodzaje tonów skóry - ciepły, neutralny i chłodny. Zazwyczaj jak opalasz się na czerwono to znak, że jesteś posiadaczką chłodnego tonu skóry. Jeżeli z łatwością opalasz się na słońcu to odcień Twojego tonu to ciepły. Zapoznaj się z poniższą grafiką i znajdź odcień skóry, który jest najbardziej zbliżony do Twojego.

Odcień i pododcień skóry - klasyfikacjaOdcień i pododcień skóry - klasyfikacja shutterstock.com

Jak dobrać podkład do twarzy? Czas na testowanie próbek

Gdy już znasz kolor skóry i jej typ to poszukiwania idealnego podkładu będą łatwiejsze. Najlepiej jest przetestować odcienie na swojej skórze i znaleźć ten idealnie pasujący.

  1. Zacznij od wybrania np. trzech odcieni, które są pochodne i zgadzają się z ustaleniami co do rodzaju cery.
  2. Następnie nanieś odrobinę każdego z odcieni na linię żuchwy, zachowując przy tym odstępy. Zwróć uwagę również na szyję, zanim podejmiesz decyzję. Podkład, który wybierzesz, powinien płynnie łączyć się zarówno z twarzą, jak i z szyją. 
  3. Z trzech próbek usuń dwie, które Ci nie odpowiadają.
  4. Teraz rozetrzyj wybrany odcień na linii żuchwy i przyłóż wacik nasączony płynem do demakijażu dokładnie pośrodku. Jeśli nie zauważysz żadnej różnicy między podkładem a gołą skórą, to jest to podkład, którego szukałaś.
  5. Jeśli zauważysz różnicę między nimi, ten odcień nie jest jednak odpowiedni.
  6. Powtarzaj tę czynność, aż znajdziesz odcień, którego szukasz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: