Jak wyszczuplić twarz i zmniejszyć nos makijażem? Ten sposób na konturowanie twarzy jest banalny i szybki

Co to jest konturowanie tak naprawdę? Jest to sztuka stosowania różnych odcieni kolorów w celu podkreślenia, uwypuklenia i odciągnięcia uwagi od konkretnych partii twarzy. Zobacz, jakie zasady i technikę stosować, by robić to prawidłowo.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć może się tak wydawać, konturowanie nie powinno być czymś, czego należy się obawiać. Wystarczy kilka pociągnięć dobrze rozmieszczonym bronzerem i odrobina rozświetlacza. W ciągu kilku minut możesz wyrzeźbić swoją twarz. Ważne, żeby nie przesadzić, gdyż efekt może być karykaturalny.

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Zasada jasnych i ciemnych odcieni. O tym należy pamiętać

Pamiętaj, że jasne odcienie, zazwyczaj jest to rozświetlacz, uwypuklają najważniejsze elementy twarzy, natomiast ciemniejsze odcienie sprawiają, że są one mniej widoczne, cofnięte. Możesz użyć tych odcieni, aby umiejętnie przyciągnąć uwagę do pewnych części twarzy, takich jak oczy i kości policzkowe lub odwrócić uwagę od innych części.

Konturowanie, czyli jak to zrobić prawidłowo krok po kroku 

Pamiętaj, że konturowanie powinno się wykonywać stopniowo, dlatego na początek nałóż niewielką ilość kosmetyku. Jeżeli uznasz, że potrzebujesz więcej, dodaj trochę więcej.

  1. Po nałożeniu podkładu musisz najpierw zlokalizować miejsce, w którym chcesz nałożyć ciemniejszy odcień, aby uwydatnić swoje kości policzkowe. Łatwym sposobem na to jest zassanie policzków tak, abyś wyglądała jak kaczka. W zagłębieniu pod kośćmi policzkowymi umieść ciemniejszy pigment.
  2. Używając ciemniejszego pudru lub sztyftu do konturowania, obrysuj linię włosów, w kierunku skroni. Wyszczupli to twarz i optycznie zmniejszy czoło.
  3. Następnie nałóż kosmetyk pędzlem po obu stronach nosa. Jeśli masz krótki nos, kontynuuj pociągnięcia w górę brwi, aby nos wydawał się dłuższy i szerszy.
  4. Wyraźnie zarysowana linia szczęki może całkowicie odmienić wygląd twarzy. Nałóż produkt wzdłuż szczęki i po obu stronach podbródka. Następnie dokładnie rozetrzyj linie w dół.
  5. Rozprowadź rozświetlacz na szczytach kości policzkowych i pod oczami. W ten sposób uwydatnisz kości policzkowe. To samo zrób na nosie, na środku czoła i na środku podbródka.
  6. Za pomocą beauty blendera rozetrzyj pociągnięcia na zewnątrz, aby złagodzić krawędzie. Wykonuj niewielkie, okrężne ruchy. To wyjątkowo ważny krok, który decyduje o finalnym wyglądzie twarzy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: