Tak wygląda skóra 103- latki wystawiana na słońce. Lekarka pokazała jedną różnicę: "Wstrząsające"

- Różnica między skórą wystawioną na słońce a skórą zakrytą nie mogłaby być bardziej dramatyczna - pisze na Instagramie dermatolożka, dr Belinda Welsh, która opublikowała zdjęcie skóry swojej 103-letniej pacjentki. - Zdjęcie mówi więcej niż 1000 słów - czytamy w komentarzach.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jaki filtr przeciwsłoneczny wybrać? Podpowiadamy

Stosowanie kremów z filtrem przez cały rok to jeden z najgorętszych trendów ostatnich lat. Nic jednak dziwnego, że ta praktyka weszła w nawyk wielu kobietom, gdyż według lekarzy oraz kosmetologów jest to jeden z najskuteczniejszych sposobów anti-aging. Potwierdza to pewna fotografia, która w ostatnim czasie pojawiła się na Instagramie.

fryzury Jakie fryzury po 50 roku życia? Zdjęcia cięć, które odejmą lat

Tak wygląda skóra 103- latki wystawiana na słońce. Lekarka pokazała znaczącą różnicę

Dermatolożka dr Belinda Welsh podzieliła się na swoim instagramowym profilu pewnym zdjęciem, by pokazać, jak ogromny wpływ na kondycję skóry ma ochrona przeciwsłoneczna. Na fotografii widać skórę 103-letniej pacjentki, której część chroniona była przez ubranie, natomiast inny fragment przez lata narażony był na promieniowanie słoneczne. - To zdjęcie jest naprawdę niezwykłe. Ta moja piękna pacjentka ma 103 lata. Zawsze nosiła ubrania z wysokim kołnierzem. Różnica między skórą wystawioną na słońce a skórą zakrytą nie mogłaby być bardziej dramatyczna! Tak wiele osób myśli, że ich skóra się zmienia: zaczerwienienie, brązowa pigmentacja, suchość i szorstkość oraz zmarszczki są spowodowane "starzeniem się". To żywy dowód na to, jak wiele lat ekspozycji na słońce wywiera na Twoją skórę. Niesamowite jest to, jak piękna i czysta jest jej 103-letnia skóra chroniona przed słońcem! Tak, ochrona przed słońcem jest tego warta!!! - napisała.

 

Suche i popękane pięty? Oto niezawodny sposób na gładkie stopy. Pomoże produkt za grosze (zdjęcie ilustracyjne) Włóż stopy do miski z ciepłym mlekiem. Efekt jak po wyjściu z salonu kosmetycznego

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy od internautek, które podziękowały pani doktor za ten post:

Niesamowite zdjęcie i historia do udostępnienia. Dziękuję
Wow. Dziękuję za podzielenie się tym
Cóż, jeśli to nie jest najlepsza reklama ochrony przeciwsłonecznej, to co jest?!
Niewiarygodne
Wow! Jak mówią, zdjęcie jest warte więcej niż 1000 słów!
Wstrząsające
To taki fantastyczny post
Dziękuję, to wspaniałe zdjęcie 
Omg, co za różnica. Oto przypomnienie, aby ZAWSZE nakładać krem przeciwsłoneczny!

- czytamy. 

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: