Jak zagęścić włosy? Ten produkt kosztuje 5 zł, a daje niesamowite efekty

Często zdarza się, że domowe kosmetyki sprawdzają się równie dobrze, co te drogeryjne. Doskonałym przykładem na potwierdzenie tej teorii jest ocet jabłkowy. Produkt ten często wykorzystywany jest w pielęgnacji włosów oraz skóry głowy.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków?

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją jakieś domowe sposoby na szybszy porost włosów oraz ich zagęszczenie. Mimo że istnieje kilka domowych recept na pobudzenie cebulek, musimy pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowaną genetycznie. Nie każdy sposób sprawdzi się więc w naszym przypadku. Warto jednak spróbować. 

Jak zagęścić włosy? Ten produkt daje niesamowite efekty

Okazuje się, że w takich przypadkach często bardzo skuteczny okazuje się ocet jabłkowy. Produkt ten w wielu sklepach dostaniemy już za kilka złotych. Jak wykorzystać go w domowej pielęgnacji skalpu? Podpowiadamy. 

  • Przygotuj 1/4 szklanki octu jabłkowego oraz 450 mililitrów wody destylowanej;
  • wymieszaj ze sobą dwa składniki;
  • umyj włosy szamponem;
  • następnie wmasuj miksturę w skórę głowy;
  • spłucz ją po kilku minutach letnią lub zimną wodą. 

Co istotne, taka płukanka z octu jabłkowego może wysuszać włosy. Dlatego też nie powinno się jej używać zbyt często.

Jak zagęścić włosy? Pomoże sok z cebuli

Jednym z najpopularniejszych i najstarszych naturalnych sposobów na szybszy wzrost włosów jest sok z cebuli. Wystarczy, że przetrzymamy go na głowie przez 15 minut, a następnie zmyjemy i umyjemy ją szamponem. Przygotowanie cebulowej maseczki jest bardzo proste.

  1. Cebulę siekamy na bardzo drobne kawałki.
  2. Aby uzyskać z nich sok, musimy je zmiażdżyć.
  3. W takiej postaci jest już gotowy do naniesienia na głowę.

Dlaczego sok z cebuli może przyspieszyć wzrost włosów? To przede wszystkim cenne źródło siarki, która pozytywnie wpływa na wytwarzanie tkanek kolagenowych. Z kolei to przyspiesza wzrost włosów.

Więcej o: