Jak wzmocnić włosy? Te witaminy sprawią, że kosmyki będą gęste i przestaną wypadać

Wiele osób uważa, że zdrowo wyglądające włosy są oznaką zdrowia i urody. Jak każda inna część ciała, włosy potrzebują różnych składników odżywczych, aby rosły zdrowe. W rzeczywistości wiele niedoborów składników odżywczych jest powiązanych z ich wypadaniem. Jak wzmocnić włosy? Włącz do diety te witaminy na włosy.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Chociaż czynniki takie jak wiek, genetyka i hormony również wpływają na wzrost włosów, to optymalne spożycie składników odżywczych jest kluczowe. Zobacz, jakie witaminy na włosy najlepiej stosować i dlaczego.

Zobacz wideo Jak dbać o skórę i włosy jesienią? Podpowiada nasza makijażystka

Kasia Cichopek podzieliła fanki zdjęciem (zdjęcie ilustracyjne)Kurtka w tym kolorze to hit! Ma taką Katarzyna Cichopek

Witamina A wpływa na wzrost włosów

Wszystkie komórki potrzebują witaminy A do wzrostu. Dotyczy to również włosów, które są najszybciej rosnącą tkanką w organizmie człowieka. Witamina A pomaga także gruczołom skóry w wytwarzaniu tłustej substancji zwanej sebum. Sebum nawilża skórę głowy i pomaga utrzymać zdrowe włosy. Witaminę A można również znaleźć w produktach pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko, jaja i jogurt.  

Witaminy z grupy B to sposób na zdrowe i gęste włosy

Jedną z witamin wspomagających wzrost włosów jest witamina z grupy B zwana biotyną. Inne witaminy z grupy B pomagają w tworzeniu czerwonych krwinek, które przenoszą tlen i składniki odżywcze do skóry głowy i mieszków włosowych. Procesy te są ważne dla wzrostu włosów. Witaminy z grupy B można uzyskać z wielu produktów spożywczych, m.in.: migdały, mięso, ryby, owoce morza.

Witamina C wpływa na kondycję i wygląd włosów

Witamina C jest silnym przeciwutleniaczem, który pomaga chronić przed stresem oksydacyjnym powodowanym przez wolne rodniki. Ponadto organizm potrzebuje witaminy C do tworzenia białka zwanego kolagenem - części struktury włosa. Dobrym źródłem witaminy C są truskawki, papryka i owoce cytrusowe.

Witamina D, czyli przeciwdziałanie łysieniu

Niski poziom witaminy D jest powiązany z łysieniem. Organizm wytwarza witaminę D poprzez bezpośredni kontakt z promieniami słonecznymi. Dobre źródła witaminy D w diecie to m.in: tłuste ryby, olej z wątroby dorsza, niektóre grzyby.

Witamina E wpłynie na stan włosów

Witamina E jest przeciwutleniaczem, który może pomóc w zapobieganiu stresowi oksydacyjnemu. Dobrym źródłem witaminy E są nasiona słonecznika, migdały, szpinak i awokado. Witamina E pomaga zapobiegać stresowi oksydacyjnemu i przyspiesza wzrost włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: