Chcesz zapuścić włosy? Ten produkt za 3 zł sprawi, że będą rosły jak szalone

Wiele osób zastanawia się, czy istnieją jakieś domowe sposoby na szybszy porost włosów oraz ich zagęszczenie. Okazuje się, że doskonałym kosmetykiem są krople żołądkowe. Podpowiadamy, jak należy je stosować i jakich efektów możemy się spodziewać.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Prostownica do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Krople żołądkowe to mieszanka etanolu oraz ziół. Jednak co istotne, ich skład może się różnić w zależności od producenta. Mieszanki ziół nie zawsze więc będą takie same. Krople żołądkowe w pielęgnacji skalpu wykazują m.in. działanie antybakteryjne i łagodzące. Poza tym stymulują wzrost kosmyków. Musimy jednak pamiętać, że tempo wzrostu włosów jest kwestią bardzo indywidualną, uwarunkowaną genetycznie. Nie każdy sposób sprawdzi się więc w naszym przypadku. Warto jednak spróbować, gdyż jest to metoda bardzo tania i często skuteczna. 

Krople żołądkowe na włosy - efekty

Jakich efektów możemy się spodziewać po wprowadzeniu do swojej pielęgnacji tego produktu? Krople żołądkowe:

  • koją podrażnienia i odświeżają skórę głowy, dzięki czemu ją wzmacniają;
  • zapobiegają namnażaniu się bakterii oraz mają działanie przeciwzapalne, co zmniejsza ryzyko powstania łupieżu;
  • pobudzają cebulki włosów do pracy;
  • hamują wypadanie włosów.

Chcesz zapuścić włosy? Pomoże produkt za 3 zł

Krople żołądkowe to niewątpliwie jedna z najtańszych wcierek stymulujących wzrost włosów. Buteleczkę produktu możemy kupić już za około 3 zł. Poza tym jest to kosmetyk bardzo wydajny. Do przygotowania wcierki potrzebujemy tylko dwóch kropli żołądkowych  oraz dwóch łyżeczek wody.

Po rozcieńczeniu kropli nakładamy roztwór na skalp, dokładnie go wmasowując. Wcierkę pozostawiamy na 45 minut. Po tym czasie spłukujemy ją i myjemy włosy delikatnym szamponem. Pamiętajmy jednak o tym, że:

  • nie nakładamy kropli bezpośrednio na włosy, a jedynie na skalp;
  • zabieg wykonujemy maksymalnie dwa razy w tygodniu. 

Jak zagęścić włosy? Pomoże także cebula

Warto wspomnieć o jeszcze innym domowym kosmetyku, który cieszy się ogromną popularnością. To sok z cebuli, czyli cenne źródło siarki, która pozytywnie wpływa na wytwarzanie tkanek kolagenowych. Z kolei to przyspiesza wzrost włosów. Oto prosta receptura krok po kroku.

  1. Cebulę siekamy na bardzo drobne kawałki.
  2. Aby uzyskać z nich sok, musimy je zmiażdżyć.
  3. W takiej postaci jest już gotowy do naniesienia na skalp na mniej więcej kwadrans.
Więcej o: