Światowy dzień bez makijażu 2022. Jak zaprezentować światu naturalne piękno?

5 kwietnia wypada światowy dzień bez makijażu. Ten dzień zachęca osoby noszące makijaż, by przez 24 godziny odważyły się na odsłonięcie twarzy, aby wyzwolić i wyrazić swoje naturalne piękno. Makijaż oznacza różne rzeczy dla różnych ludzi. Niektórym pozwala ukryć niepewność, wyrazić swoją osobowość lub po prostu czuć się lepiej i pewniej w miejscach publicznych.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Celebryci i osoby publiczne publikują swoje twarze bez makijażu, aby zainspirować innych do eksponowania swojego naturalnego piękna i poczucia się dobrze we własnej skórze. Czy ten dzień i związane z nim trendy są wzmacniające i wyzwalające, czy raczej wstydliwe i osądzające?

Zobacz wideo Sposób na najmodniejszy makijaż ust

Co oznacza "no make-up"? Kontrast dla świata Instagrama

Uwielbiamy zdolność makijażu do odmieniania wyglądu twarzy, a także jego zdolność do sprawiania, że wyglądamy na wypoczęte i przytomne, nawet jeśli w rzeczywistości jest inaczej. Styl "no make-up" jest bezpośrednio sprzeczny z typowymi internetowymi stylizacjami, które często widzimy, czyli pogrubione brwi, dobrze kryjący podkład, mocny eyeliner. Makijaż "no makeup" to w zasadzie absolutne minimum, skupiające się bardziej na etapach aplikacji niż na liczbie produktów.

Małe rzeczy, które należy zrobić, by wyglądać świetnie bez makijażu

Żeby prezentować się nienagannie bez makijażu można zastosować kilka trików. Najważniejsze to zadbać o prawidłowy wygląd i stan cery, a dodatkami tylko upiększyć efekt końcowy.

  1. Używaj pasków do oczyszczania porów lub maseczek typu peel-off, aby usunąć zanieczyszczenia ze skóry.
  2. Codziennie rano masuj twarz lodem. 
  3. Nawilżaj skórę pod oczami.
  4. Regularnie stosuj krem lub olejek nawilżający na twarz.
  5. Podkręć rzęsy. 
  6. Załóż kolczyki.
  7. Wyszczotkuj brwi mydłem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: