Najlepsze domowe sposoby na przetłuszczające się włosy. Na efekty nie trzeba długo czekać

Podobnie jak w przypadku tłustej skóry i trądziku przetłuszczające się włosy mogą powodować poczucie braku pewności siebie. Jest to szczególnie trudne, jeśli nie znasz przyczyny i nie wiesz, jak nad tym zapanować. Co zrobić i jak zadbać o włosy i skórę głowy, żeby wyglądały zdrowo?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Oleje we włosach pochodzą z gruczołów łojowych znajdujących się przy każdym mieszku włosowym. Gruczoły te produkują oleistą substancję zwaną sebum, która przemieszcza się w górę mieszka włosowego, nawilżając skórę i włosy. Jeśli gruczoły te nie funkcjonują prawidłowo, może to powodować problemy ze skórą i włosami. W niektórych przypadkach, aby zapanować nad przetłuszczającą się skórą głowy, możesz potrzebować dodatkowej pomocy.

Małgorzata Rozenek Małgorzata Rozenek w kreacji za 6,5 tys. złotych! Wygląda "jak anioł"

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Przetłuszczające się włosy: regularność to podstawa

Zbyt rzadkie lub zbyt częste mycie włosów szamponem może przyczynić się do przetłuszczania się włosów. Zazwyczaj, jeśli masz tłuste włosy, powinnaś myć je codziennie. Mycie włosów częściej niż raz dziennie może powodować nadmierną reakcję gruczołów i zwiększoną produkcję oleju, aby zrekompensować dodatkowe mycie. Warto także wybrać szampon przeznaczony do włosów tłustych. Produkty te mają za zadanie oczyszczać skórę głowy i włosy bez dodatkowego nawilżania. 

jak często prać biustonosz Jak często prać biustonosz? Robiąc to zbyt rzadko możesz mieć problemy

Sposoby na przetłuszczające się włosy. Pamiętaj o tych zasadach

  1. Bądź delikatny: podczas mycia szamponem skup się na szorowaniu skóry głowy. Szoruj umiarkowanie, na tyle, by wmasować produkt, aby nie podrażnić skóry głowy. Podrażnienie może pobudzić gruczoły i spowodować, że będą one produkować więcej sebum.
  2. Dokładne odżywianie: odżywka pomaga przywrócić włosom wilgoć i zapobiega ich plątaniu się. Nie nakładaj odżywki na skórę głowy, lecz wmasuj ją w końcówki.
  3. Staraj się nie szczotkować ani nie dotykać włosów częściej, niż jest to konieczne. Częste szczotkowanie może stymulować gruczoły do wytwarzania większej ilości sebum. 
  4. Z czasem niektóre produkty mogą sprawić, że na włosach pozostanie warstwa, nawet po ich umyciu. Może to przyczyniać się do uczucia tłustości włosów. Szampon oczyszczający został stworzony, aby usunąć z włosów wszelkie nagromadzone osady i warstwy.
  5. Jeśli włosy wytwarzają dodatkowe oleje, stosowanie produktów do stylizacji na bazie olejków nie jest najlepszym pomysłem. Do stylizacji używaj lakieru lub pianki, które nie obciążają włosów i nie natłuszczają ich.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: