Tani sposób na przesuszone włosy. Będą lśniące i gładkie. Kosztuje mniej niż 8 zł

Przesuszone końce są zmorą wielu kobiet. W drogeriach znajdziemy mnóstwo produktów nawilżających, ale nie od dziś wiadomo, że domowe sposoby mogą być równie skuteczne. W tym artykule przedstawimy wam jeden z takich patentów.

Więcej urodowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Suche i szorstkie końce naszych włosów mogą się nasilić szczególnie po okresie zimowym. Minusowe temperatury i sezon grzewczy niekorzystnie wpływa na nasze pasma. Do tego dochodzi stylizacja przy użyciu suszarek, lokówek czy prostownicy. To wszystko ma ogromny wpływ na kondycję naszych włosów. Wraz z nadejściem wiosny czas zadbać o nasze włosy i przywrócić im dawny blask. 

Zobacz wideo

Domowa maska z olejkiem rycynowym na suche włosy 

Olejek rycynowy to jeden z tych produktów, który ma szerokie zastosowane w pielęgnacji. Możemy go stosować na brwi i rzęsy i dzięki temu będą rosły jak szalone. W przypadku włosów doskonale poradzi sobie z przesuszonymi pasmami. Regularne stosowanie olejku rycynowego na włosy sprawi, że staną się one błyszczące, przestaną się łamać i nie będą wypadać. Żeby maksymalnie wzmocnić jego działanie, przygotujcie domową maskę i nałóżcie ją na włosy. 

Co potrzebujecie?

  • kilka kropli olejku rycynowego
  • 2 łyżeczki oleju kokosowego 
  • 2 łyżeczki mleka kokosowego 
  • odrobina soku z cytryny 
  • łyżeczka miodu 

Jak stosować maskę z olejkiem rycynowym na włosy?

Wcześniej wymienione produkty należy dokładnie ze sobą wymieszać, tak by powstała jednolita masa. Później dokładnie rozprowadzamy ją po wszystkich pasmach i pozostawiamy na włosach przez 20 minut. Po tym czasie myjemy włosy jak zwykle ulubionym i dostosowanym do struktury naszych włosów szamponem

Pierwsze efekty można zauważyć już po kilku zastosowaniach. Najlepiej maskę z olejku rycynowego stosować raz w tygodniu. Osoby, które mają cienkie włosy, powinny sprawdzić, czy taka maska dodatkowo ich nie obciąży. 

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: