Jak zagęścić włosy domowymi sposobami? Te produkty kosztują kilka złotych, a ich działanie jest nieocenione

Choć nie da się zmienić struktury mieszków włosowych, to istnieje wiele sposobów, by sprawić, że włosy będą wydawały się gęstsze. Ponadto te metody pomogą ograniczyć ich łamanie i wypadanie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Starzenie się, alergie chemiczne, choroby i niewłaściwe odżywianie to tylko niektóre z czynników, które mogą się przyczynić do problemu cienkich włosów. Można próbować domowych sposobów pielęgnacji, ale nie powinny one zastępować profesjonalnego leczenia choroby podstawowej, która może być przyczyną cienkich włosów, takiej jak niedobór składników odżywczych lub łysienie.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak zagęścić włosy? Sięgnij po jajka

Jajka są bogate w białko, które jest niezbędne dla mocnych i gęstych włosów. Stosowanie kuracji jajecznej raz lub dwa razy w tygodniu przez kilka tygodni może pomóc we wzmocnieniu i zagęszczeniu włosów. Aby zastosować kurację jajeczną:

 1. Ubij razem 1 lub 2 jajka.
 2. Nałóż miksturę na skórę głowy i wilgotne włosy.
 3. Pozostaw na skórze głowy przez około 30 minut.
 4. Następnie dokładnie umyj włosy ciepłą wodą i delikatnym szamponem.

Jak zagęścić włosy? Zastosuj oliwę z oliwek

Oliwa z oliwek jest bogata w kwasy omega-3 i inne składniki odżywcze, które są niezbędne dla ogólnego stanu zdrowia, w tym dla zdrowia włosów. Stosowana bezpośrednio, oliwa z oliwek pomaga zagęścić włosy. Może także zmiękczać włosy i nawilżać suche obszary skóry głowy. Stosowanie oliwy z oliwek:

 1. Podgrzej oliwę do temperatury ciała.
 2. Wmasuj ciepłą oliwę w skórę głowy i włosy.
 3. Pozostaw na włosach przez około 30-45 minut.
 4. Zmyj ją łagodnym szamponem.

Jak zagęścić włosy? Wykorzystaj awokado

Awokado jest bogate w witaminę E i wiele osób uważa je za dobry środek nawilżający. Dwa razy w tygodniu można stosować prostą maseczkę z awokado. Jak zrobić wcierkę z awokado:

 1. Połącz owoc 1 awokado z 1 łyżką oliwy z oliwek.
 2. Nałóż mieszankę na włosy i skórę głowy.
 3. Pozostaw na około 30 minut.
 4. Następnie dokładnie umyj włosy łagodnym szamponem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: