Makijaż permanentny ust. Zalety tego zabiegu są znane, lecz co z wadami?

Jeśli jesteś zmęczona robieniem makijażu każdego ranka, makijaż permanentny ust może być idealnym rozwiązaniem. Może to okazać się dużą oszczędnością czasu i ogromną wygodą. Istnieją też kwestie, których trzeba być świadomym i przez niektórych uważane są za wady.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ile godzin spędziłaś na robieniu makijażu w ciągu ostatnich lat? Podsumowując pewnie wyszłoby sporo godzin. Dużo kobiet decyduje się więc na trwały makijaż np. ust czy brwi. Ma to swoje wady i zalety. Zobacz, o czym mowa.

Zobacz wideo Tiktokowy trik na malowanie ust z patyczkiem. Sprawdzamy! [#HomeBeauty]

Co to jest makijaż permanentny ust?

Makijaż permanentny ust to po prostu delikatna forma tatuażu, który nakłada się na usta, aby wyglądały na pełniejsze, młodsze, soczyste, bardziej symetryczne, lepiej zdefiniowane, a także nieco bardziej napigmentowane. Ta technika oznacza, że nie musisz się przejmować, że kolor zejdzie z ust podczas pocałunku, jedzenia, picia czy snu. Permanentny makijaż ust zazwyczaj utrzymuje się przez 3-5 lat lub dłużej, zanim konieczne będzie wykonanie korekty w celu odświeżenia kształtu i koloru. Po tym zabiegu nie ma potrzeby stosowania konturówki ani szminki.

Zalety makijażu permanentnego ust

Do najważniejszych zalet makijażu permanentnego ust należy przede wszystkim wygoda, ale oprócz tego:

  • Najbardziej oczywistą zaletą makijażu permanentnego jest to, że nie będziesz musiała starannie nakładać makijażu każdego dnia. Z tego powodu jest to świetny wybór dla starszych kobiet, kobiet zapracowanych, sportowców i wszystkich innych, którzy są zmęczeni spędzaniem cennego czasu przed lustrem.
  • Pozwoli Ci zaoszczędzić czas. Liczy się każda minuta, zwłaszcza gdy rano spieszysz się do pracy.
  • Nie rozmazuje się i nie ściera. 
  • Można go dopasować do swoich preferencji. Makijaż permanentny jest dostępny w różnych kolorach, grubościach i stylach, więc możesz starannie dobrać wygląd odpowiedni do swoich potrzeb.
  • Może poprawić pewność siebie. 

Wady makijażu permanentnego ust

Oprócz zalet trzeba też pamiętać o wadach. Taki rodzaj makijażu to decyzja na wiele lat. O tym warto pamiętać:

  • Jeśli lubisz zmieniać swój makijaż co kilka tygodni to makijaż permanentny nie jest dla Ciebie. Powinien być starannie przemyślany, a nie wymyślony pod wpływem chwili.
  • Może stwarzać problemy związane z bezpieczeństwem. Podobnie jak wszystkie tatuaże, makijaż permanentny może powodować reakcje alergiczne lub infekcje skóry, ale ryzyko jest bardzo małe. 
  • To może być bolesne. Skoro mówimy o tatuażach, powinno być oczywiste, że zabieg może trochę boleć. 
  • Zabieg może być kosztowny. Oczywiście zależy to od wybranej procedury i wielkości obszaru, ale makijaż permanentny z pewnością nie jest tak tani, jak makijaż w drogerii.
  • Makijaż permanentny, podobnie jak większość tatuaży, może z czasem wyblaknąć. Za kilka lat możesz mieć do czynienia z wyblakłym eyelinerem lub koniecznością powtórzenia zabiegu, aby przyciemnić kreskę.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: