Ta roślina właśnie zaczyna rosnąć. Dzięki niej włosy odżyją i będą rosły w niesamowitym tempie

Ten produkt od lat stosowany jest wśród wielu kultur i w różnych dziedzinach życia. Znajdziesz go w ogródkach i nie tylko. Chociaż nie zawsze pożądany może okazać się niezwykle skuteczny w walce o zdrową skórę głowy i dobrą kondycję włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Możesz sobie nie zdawać sprawy, ale pokrzywa stosowana na włosy może przynieść wiele korzyści. Aby uzyskać dostęp do zdrowotnych właściwości pokrzywy najpierw należy pozbyć się jej drażniących włosków. Żeby całkowicie wyeliminować kłującą część pokrzywy to wcześniej należy ją ugotować w wodzie. Spowoduje to dezaktywację zawartego w roślinie kwasu mrówkowego. Pozostałe liście i łodyga pokrzywy nadal będą zawierać związki o silnym działaniu, które wpłyną na poprawę kondycji skóry głowy i włosów.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Pokrzywa na włosy i skórę głowy. Rezultaty mogą zadziwić

Od wielu wieków stosuje się pokrzywę na włosy i wiele problemów związanych ze skórą głowy. Sama pokrzywa, a najlepiej w połączeniu z innymi ziołami, może wspomóc wzrost włosów i pomóc w walce z przetłuszczającymi się, suchymi włosami i łupieżem. Jednym z najlepszych sposobów na włączenie pokrzywy i innych ziół do swojej codziennej rutyny, aby wspomóc ogólny stan zdrowia i sprawić, że włosy i skóra głowy będą pełne życia i zdrowe to stosowanie ziołowych płukanek.

Pokrzywowa płukanka do włosów

Dzięki zdolności pobudzania krążenia krwi herbata z pokrzywy może być stosowana jako płukanka do włosów w walce z ich wypadaniem. Po zwykłym umyciu włosów należy wmasować wcześniej zaparzoną herbatę w skórę głowy, a następnie spłukać. Ważne, żeby uważać, aby płukanka nie była zbyt gorąca. Dzięki tej metodzie włosy będą gładkie i lśniące.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: