Zabiegi na cellulit cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Pojawienie się go bywa powodem zmartwienia kobiet, które pragną być atrakcyjne. Pomarańczowa skórka jest źródłem kompleksów, dyskomfortu i wstydu w momentach, gdy muszą zdjąć z siebie ubranie, czyli najczęściej na basenie bądź plaży.
Warto wiedzieć, że cellulit często pojawia się wskutek naturalnych procesów organizmu i bywa kojarzony z wiekiem. Niższe nawilżenie skóry to jednak nie jedyna przyczyna. "Pomarańczowa skórka" na udach, brzuchu oraz pośladkach bywa również skutkiem złej diety - bogatej w cukry proste i tłuszcze. Często jest efektem zaburzonej gospodarki hormonalnej lub braku aktywności fizycznej. Codzienne ćwiczenia, zdrowe odżywianie się i ograniczenie węglowodanów pozwoli odzyskać dobra kondycję i zachować jędrną oraz zdrową skórę przez długie lata.
Cellulit stanowi dla Ciebie źródło frustracji? Wsparciem są zabiegi na cellulit przeprowadzane w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej. Zabiegi usunięcia cellulitu to bardzo żmudny proces, który należy wykonać pod okiem doświadczonych specjalistów. Nie jest to ani proste, ani szybkie, bowiem zlikwidowanie na stałe nieestetycznych obszarów na skórze może wymagać serii wielu zabiegów, które pochłoną mnóstwo czasu. Efekt jest jednak bardzo dobry, dlatego skuteczne zabiegi na cellulit z roku na rok cieszą się rosnącym zainteresowaniem. Możesz wykonywać także wiele zabiegów ujędrniających w domu, które również wesprą walkę z cellulitem.
W ofertach gabinetów medycyny estetycznej cały czas pojawiają się nowości. Jakie są najlepsze zabiegi na cellulit? Do najpopularniejszych należą:
Profesjonalne zabiegi na cellulit polegają na zlikwidowaniu podskórnego tłuszczu i wygładzeniu tych miejsc w celu wymodelowania sylwetki.
Do najpopularniejszych metod należy liposukcja, która jest wykonywana na kilka sposobów. Jedną z powszechnych jest technika klasyczna, która polega na odsysaniu tłuszczu z zaznaczonych partii ciała - po uprzednim wprowadzeniu w niewielkie nacięcia w skórze grubej kaniuli. Tłuszcz jest rozbijany i odsysany spod skóry. Jest to zabieg bolesny i dość ryzykowny, jednak wyraźnie poprawia wygląd ciała.
Kolejnym sposobem na wygładzenie ciała jest liposukcja laserowa. Jest to zabieg bezbolesny, bezpieczniejszy w wykonaniu i dużo szybszy. Światło lasera rozbija komórki tłuszczowe, które są wchłaniane przez organizm. Przy większych złogach, rozbity tłuszcz odprowadza się przy pomocy kaniuli.
Karboksyterapia to podanie pod skórę dwutlenku węgla, używanego do zabiegów medycznych. Jest to skuteczny zabieg na cellulit, ale konieczna jest jego kilkukrotna powtórka. Zabieg jest prawie bezbolesny i dużo bezpieczniejszy niż liposukcja.
Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu pod skórę substancji aktywnych. Ich zadaniem jest rozpuszczenie tłuszczu i wygładzenie nierówności podskórnych. Najczęściej stosuje się ją celem poprawienia napięcia i jędrności skóry.
Profesjonalne zabiegi na cellulit należy wykonywać w gabinetach zabiegowych klinik medycyny estetycznej i pod nadzorem wykwalifikowanych lekarzy. W zaciszu domowym można przeprowadzić profilaktyczne zabiegi, które poprawią wygląd naszej skóry, wzmocnią ją i usprawnią mikrokrążenie.
Jedną ze skutecznych metod rozpoczynających proces pozbywania się cellulitu jest kąpiel. Osoby lubiące wylegiwać się w wannie, mogą dodać do kąpieli sól morską lub algi. Zwolennicy prysznica powinni zastosować na zmianę zimny i ciepły natrysk na brzuch, pośladki oraz uda. Dzięki różnicy temperatur skóra będzie się kurczyć i rozkurczać, naczynia krwionośne zaczną się rozszerzać i zwężać. To prowadzi do samoczynnego spalania tłuszczu. Należy jednak pamiętać, że zmienne temperatury nie są zalecane osobom z problemami z krążeniem czy cukrzycą.
Skuteczne zabiegi na cellulit w domu obejmują również peelingi. Regularne wykonywanie zabiegów peellingowania ciała zapobiegnie gromadzeniu się tłuszczu w jednym miejscu. Poprawia także dopływ krwi do wszystkich tkanek. Peeling można wykonywać 2 lub 3 razy w tygodniu.
Jakie zabiegi na cellulit można jeszcze wykonywać w domu? Suche szczotkowanie ciała to nieskomplikowany zabieg, który świetnie sprawdza się w warunkach domowych (przed kąpielą). Celem zabiegu jest poprawienie krążenia limfy i krwi, co wygładza i zwiększa elastyczność skóry. Zabieg szczotkowania polega na szorowaniu ciała miękką szczotką lub specjalną rękawicą. Można stosować go codzienne, jednak nie na delikatną i podrażnioną skórę.
Głęboki masaż pobudza cyrkulację krwi, rozluźnia ciało i wygładza je. Masaż można wykonać przy pomocy masażera lub drewnianych rollerów do ćwiczeń.
Zobacz też: Jak pozbyć się wody z organizmu?