Olej z wiesiołka na włosy zminimalizuje ich wypadanie i odżywi skórę głowy. Jak stosować go w domu?

Olej z wiesiołka stosowany na włosy może zminimalizować ich wypadanie i przynieść wiele innych korzyści. Ten produkt można stosować miejscowo, a dzięki regularnej aplikacji rezultaty mogą zachwycić. Olej z wiesiołka na włosy - na czym polega jego fenomen?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olej z wiesiołka jest skuteczny w przywracaniu wzrostu włosów u osób cierpiących na pewne schorzenia i nie tylko. Na przykład wypadanie włosów związane z zaburzeniami pracy tarczycy jest często leczone kapsułkami z olejem z wiesiołka, a także olejem stosowanym miejscowo, który jest wcierany bezpośrednio w skórę głowy. Co to jest wiesiołek i jak go stosować na włosy?

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Co to jest wiesiołek? Roślina z właściwościami w kosmetyce

Wiesiołek znany jest jako ziele wierzby wiciowej. Jest to roślina kwitnąca o żółtym kwiatostanie. Olej pozyskiwany z nasion tej rośliny jest powszechnie stosowany jako suplement zdrowotny, środek do stosowania miejscowego oraz składnik produktów kosmetycznych. Olej z wiesiołka jest znany ze swoich właściwości równoważących gospodarkę hormonalną, przeciwzapalnych i przeciwutleniających. Jest to również narzędzie minimalizującą wypadanie włosów.

Olej z wiesiołka na włosy, czyli jak wzmocnić włosy

Olej z wiesiołka stosowany na włosy nawilża i odżywia skórę głowy. Ponadto wzmacnia pasma, łagodząc swędzenie oraz suchość i stany zapalne, co zapobiega wypadaniu włosów lub je ogranicza.

Jak stosować olej z wiesiołka na porost włosów?

Stosowanie miejscowe jest skutecznym sposobem na czerpanie korzyści zdrowotnych z oleju z wiesiołka. Ten produkt możesz stosować codziennie. Najlepiej robić to w następujący sposób:

  1. Upewnij się, że włosy są całkowicie suche. Jeśli zamierzasz stosować go po kąpieli, przed rozpoczęciem aplikacji całkowicie wysusz włosy suszarką.
  2. Weź trochę olejku i rozetrzyj go w dłoniach. Nie wylewaj olejku bezpośrednio na skórę głowy.
  3. Wmasuj olejek we włosy i skórę głowy.
  4. Po masażu olejek musi pozostać na głowie przez co najmniej 30 minut. Możesz też pozostawić go na głowie przez dwie godziny.
  5. Zmyj olejek łagodnym szamponem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: