Tatuaże damskie 2022 - cienka kreska, delikatna linia? Zobacz, co będzie hitem tego sezonu

Tatuaże damskie 2022 - co mówią trendy? W opozycji do misternych i w pełni wypełnionych wzorów współczesne tatuaże to bardziej delikatne linie i małe rysunki. Tatuaż wychodzi z centrum uwagi, od teraz liczą się niuanse.

Jakie tatuaże są teraz modne? Mniej znaczy więcej 

Tatuaż to pamiątka, z którą zostaniemy na dłużej, im mniejszy i bardziej uniwersalny wzór, tym większa szansa, że rysunku nie trzeba będzie usuwać. Współczesna modna idealnie wpisuje się w długą relację z wybranym motywem. Jakie tatuaże są teraz modne, co mówią trendy 2022? 

Tatuaż na szyi. Zdjęcie ilustracyjne Tatuaże na szyję- róża, inicjały ukochanej osoby, a może ozdobny kołnierz?

Modne tatuaże 2022 - motywy roślinne, fauna i duże pole do interpretacji 

Nadal bardzo modne są tatuaże botaniczne, z motywem gałązki lub kwiatu, ale tradycyjną różę wypiera dziś lilia, kalia lub bratek. Coraz więcej osób decyduje się też na komiksową wersję kwiecistego tatuażu z motywem stokrotki. Na wysokiej pozycji utrzymuje się nadal wieniec oliwny. Modne tatuaże 2022 to nie tylko ładny rysunek, ale też konkretne znacznie. Co kryje się za delikatnym wzorem? 

  • kalia - to symbol elegancji i subtelnego piękna. 
  • bratek - jest wyrazem troski i wolnych myśli. 
  • stokrotka - piękno, miłość, płodność. 
  • wieniec oliwny - pokój, radość, dobrobyt.
  • lilia - kwiat lilii symbolizuje czystość i wieczne szczęście. 
 
 
 
 
 

Tatuaż rękaw damski choć nie jest nowością, w ostatnich latach mocno zyskał na popularności Tatuaż rękaw: pomysły, inspiracje, cena. Znajdź coś dla siebie

Motywy zwierzęce nie zamierzają usunąć się w cień. Dzikie lisy, ptaki, motyle oraz domowe kotki to nadal jedne z najbardziej popularnych wzorów, które można przedstawić też w formie komiksu. 

 
 
 
 
 

Ciekawy pomysłem jest też pusta ramka, której nadamy dowolne znaczenie. Z czasem można wypełnić ją rysunkiem lub ciemnym tuszem.

 
 
Zobacz wideo Dbanie o świeżo wykonany tatuaż. Wskazówki od profesjonalisty

Tatuaż pod biustem - focus na miejsce 

Proces decyzyjny w temacie tatuażu często zaczyna się nie od wzoru, ale konkretnej strefy na ciele. Kiedy warto zrobić tatuaż pod biustem i jaki rysunek będzie pasował właśnie w tym miejscu? 

  • gałązka - delikatny motyw, który przyciągnie uwagę 
 
  • misterny rysunek pomoże ukryć blizny 
 

Tatuaż na nadgarstku - subtelna dawka humoru 

Nadgarstek to wyjątkowe miejsce, widoczne i jednocześnie bardzo intymne. Tatuaż na nadgarstku, podobnie jak biżuteria powinien poprawiać humor lub przypominać o ważnym wydarzeniu.  

  • data 
 
  • dawka optymizmu
 
  • subtelny motyw botaniczny 
 

Zobacz też: Małe tatuaże - popularne wzory dla kobiet i mężczyzn

Więcej o: