Wydaj 1,50 zł, żeby przyśpieszyć porost włosów i zapobiec ich wypadaniu. Banalny i tani trik

Ta roślina, zwykle postrzegana jako skromny kuchenny niezbędnik, może mieć inne zastosowania niż tylko dodawanie smaku naszym potrawom. Może to zabrzmieć zaskakująco, ale sok z niej jest również domowym sposobem na wypadanie włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Choć cebula znana jest zazwyczaj ze swojego silnego zapachu, być może nadszedł czas, aby stała się znana z czegoś innego. Pomaga ona również w pielęgnacji włosów. Naukowcy odkryli, że przeciwzapalne i przeciwbakteryjne właściwości cebuli mogą pomóc w zapuszczaniu włosów lub poprawić ich zdrowy wygląd.

Patrycja Kazadi Strój kąpielowy Patrycji Kazadi. Ten kolor to hit sezonu!

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Jak zrobić sok z cebuli: aplikacja na włosy i skórę głowy. Wykonaj go w domu

Składniki odżywcze zawarte w soku z cebuli nałożonym na włosy mogą odżywiać mieszki włosowe, co może zwiększać objętość, połysk i wytrzymałość włosów. Dodatkowe składniki odżywcze mogą również zminimalizować ich łamliwość i przerzedzanie się. Oprócz odżywiania stosowanie soku z cebuli może także u niektórych osób pobudzać wzrost nowych włosów. Aby przygotować sok z cebuli, należy wykonać następujące kroki:

  1. Obierz około czterech cebul i posiekaj je na małe kawałki.
  2. Wyciśnij sok z cebuli, wyciskając go lub używając sokowirówki.
  3. Nałóż sok na skórę głowy lub cebulki włosów.
  4. Kilka kropli olejku eterycznego może również pomóc w zmniejszeniu silnego zapachu soku. 

olej na włosy Olej z wiesiołka na włosy zminimalizuje ich wypadanie i odżywi skórę

Efekty uboczne. O tym należy pamiętać

Przed nałożeniem soku z cebuli na skórę głowy należy wypróbować go na małym kawałku skóry, aby upewnić się, że nie wystąpi reakcja alergiczna. Nawet jeśli cebula nie jest spożywana, jej kontakt ze skórą może wywołać objawy u osób uczulonych. Sok z cebuli może być również drażniący dla skóry u osób, które nie są uczulone, powodując zaczerwienienie i swędzenie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: