Co na suche i popękane pięty? Pomoże maść z apteki za 8 zł i produkt z kuchennej szafki

Osoby, które mają problem z suchą, twardą i pękającą skórą na piętach, często chcą pozbyć się problemu nadmiernie ścierając naskórek pumeksem. Niestety to prowadzi zazwyczaj tylko do pogorszenia problemu. Oto znacznie lepsze sposoby.

Więcej ciekawych tematów znajdziecie na Gazeta.pl

Zobacz wideo Czy można malować paznokcie w ciąży?

Suche i popękane pięty to bardzo powszechny problem. Co możesz zrobić w takim przypadku? Oto trzy proste metody, które w wielu przypadkach okazują się skuteczne.

Co na suche i popękane pięty? Pomoże tania maść

Maść z witaminą A, której cena zazwyczaj nie przekracza 10 złotych, to jeden z najpopularniejszych produktów aptecznych. Pomaga w przypadku wielu problemów skórnych. Okazuje się, że jest bardzo skuteczna także w przypadku pękającej i suchej skóry pięt. W takich przypadkach stosujemy ją jako treściwy krem do stóp na noc.

Soda oczyszczona na suche i popękane pięty

Mało kto wie, że niezwykle skuteczny może okazać się sposób z użyciem sody oczyszczonej. Proszek ten świetnie usuwa zrogowaciały naskórek. Oto kąpiel stóp w wodzie z sodą oczyszczoną krok po kroku:

  • Do miski wlej ciepłą wodę.
  • Wsyp dwie łyżki sody oczyszczonej.
  • Dokładnie wymieszaj.
  • Włóż stopy do miski i mocz je w miksturze przez około 15 minut.
  • Delikatnie zetrzyj zrogowaciały naskórek z pięt i zaaplikuj krem nawilżający.

Kąpiel w mleku

Mleko to bogate źródło białek, witamin i składników mineralnych. Okazuje się, że jego cenne właściwości warto wykorzystać także w przypadku suchych i popękanych pięt.

Przygotuj swoim piętom kąpiel w tłustym mleku. Dzięki temu zabiegowi pozbędziesz się zrogowaciałego naskórka, a twoje pięty będą gładsze i bardziej miękkie. Podgrzej lekko mleko i wlej je do miski. Następnie zamocz stopy na dziesięć minut. Na koniec zetrzyj zrogowaciały naskórek i zaaplikuj krem nawilżający. 

Więcej o: