Pocące się dłonie są twoim utrapieniem? Te domowe sposoby szybko pomogą zwalczyć problem

Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo że każdy się poci, życie z ciągle pocącymi się dłońmi może powodować poczucie dyskomfortu. Może to być frustrujący problem, ale istnieją sposoby, by zapanować nad nim.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W zależności od tego, co robisz, witanie się z innymi poprzez uścisk dłoni może być codziennością. Osoby, które nie doświadczają pocenia się dłoni, nie mają problemu z wyciąganiem rąk. Jeśli jednak są stale wilgotne i spocone, coś tak prostego jak podanie ręki może wywołać niepokój.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Przyczyny pocenia się rąk. Może to być objaw choroby

W przypadku nadpotliwości nadmiernie aktywne gruczoły potowe wywołują nadmierne pocenie się. Ta reakcja nie ma nic wspólnego z temperaturą w pomieszczeniu lub na zewnątrz ani z poziomem aktywności fizycznej. Niektórzy ludzie lekceważą łagodne pocenie się rąk jako niewielki problem. Chociaż ten stan nie zawsze wskazuje na poważny problem i może występować rodzinnie, nadmierne pocenie się jest czasem objawem choroby podstawowej.

Domowe sposoby na spocone dłonie. Kilka sztuczek może znacznie ograniczyć pocenie się

Istnieje kilka sposobów na spocone dłonie, które mogą znacznie ułatwić komfort życia:

  • Antyperspiranty są powszechnie kojarzone z poceniem się pod pachami, ale są one również skuteczne w powstrzymywaniu pocenia się w różnych częściach ciała, w tym na dłoniach. Jeśli masz problemy z nadmierną potliwością, zastosuj antyperspirant na dłonie, aby zmniejszyć ich wilgotność i uczucie lepkości.
  • Soda oczyszczona to szybki i niedrogi sposób na zmniejszenie potliwości dłoni. Ponieważ soda oczyszczona ma odczyn alkaliczny, może zmniejszyć pocenie się i sprawić, że pot będzie szybko wyparowywał. Zmieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z wodą, aby uzyskać pastę. Rozcieraj pastę na dłoniach przez około pięć minut, a następnie umyj ręce.
  • Jeśli cierpisz na nadpotliwość, to ocet z jabłek może sprawić, że spocone dłonie pozostaną suche dzięki zrównoważeniu poziomu pH w organizmie. Możesz przecierać dłonie octem z jabłek. 

Jeśli doświadczasz nadmiernego pocenia się, porozmawiaj z lekarzem. Może on zasugerować inne opcje,

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: