Pocące się dłonie są twoim utrapieniem? Te domowe sposoby szybko pomogą zwalczyć problem

Pocenie się to sposób, w jaki ciało reguluje swoją temperaturę. Mimo że każdy się poci, życie z ciągle pocącymi się dłońmi może powodować poczucie dyskomfortu. Może to być frustrujący problem, ale istnieją sposoby, by zapanować nad nim.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W zależności od tego, co robisz, witanie się z innymi poprzez uścisk dłoni może być codziennością. Osoby, które nie doświadczają pocenia się dłoni, nie mają problemu z wyciąganiem rąk. Jeśli jednak są stale wilgotne i spocone, coś tak prostego jak podanie ręki może wywołać niepokój.

Zobacz wideo Peeling szczotką na sucho. O czym trzeba pamiętać?

Klaudia Halejcio Zestaw na plażę Klaudii Halejcio robi wrażenie. Wiemy, gdzie go kupisz

Przyczyny pocenia się rąk. Może to być objaw choroby

W przypadku nadpotliwości nadmiernie aktywne gruczoły potowe wywołują nadmierne pocenie się. Ta reakcja nie ma nic wspólnego z temperaturą w pomieszczeniu lub na zewnątrz ani z poziomem aktywności fizycznej. Niektórzy ludzie lekceważą łagodne pocenie się rąk jako niewielki problem. Chociaż ten stan nie zawsze wskazuje na poważny problem i może występować rodzinnie, nadmierne pocenie się jest czasem objawem choroby podstawowej.

Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Te skuteczne metody sprawią, że nie zobaczysz ich już ponownie Jak pozbyć się mrówek z domu i z ogrodu? Znamy skuteczne metody

Domowe sposoby na spocone dłonie. Kilka sztuczek może znacznie ograniczyć pocenie się

Istnieje kilka sposobów na spocone dłonie, które mogą znacznie ułatwić komfort życia:

  • Antyperspiranty są powszechnie kojarzone z poceniem się pod pachami, ale są one również skuteczne w powstrzymywaniu pocenia się w różnych częściach ciała, w tym na dłoniach. Jeśli masz problemy z nadmierną potliwością, zastosuj antyperspirant na dłonie, aby zmniejszyć ich wilgotność i uczucie lepkości.
  • Soda oczyszczona to szybki i niedrogi sposób na zmniejszenie potliwości dłoni. Ponieważ soda oczyszczona ma odczyn alkaliczny, może zmniejszyć pocenie się i sprawić, że pot będzie szybko wyparowywał. Zmieszaj kilka łyżeczek sody oczyszczonej z wodą, aby uzyskać pastę. Rozcieraj pastę na dłoniach przez około pięć minut, a następnie umyj ręce.
  • Jeśli cierpisz na nadpotliwość, to ocet z jabłek może sprawić, że spocone dłonie pozostaną suche dzięki zrównoważeniu poziomu pH w organizmie. Możesz przecierać dłonie octem z jabłek. 

Jeśli doświadczasz nadmiernego pocenia się, porozmawiaj z lekarzem. Może on zasugerować inne opcje,

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: