Najmodniejszy makijaż ust tego sezonu. Podpowiadamy, jak go wykonać

Już od kilku sezonów w świecie makijażu widać mocną inspirację latami 90. Tak jest i tej wiosny. Moda na obrysowane konturówką i muśnięte błyszczykiem usta powróciła na dobre i tała się jednym z najsilniejszych makijażowych trendów sezonu 2022.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

W tym roku światem makijażu zawładnął trend na naturalność i nonszalanckie, niewymuszone looki. I choć moda lat 90. może kojarzyć nam się z czymś zgoła przeciwnym, to właśnie z tamtego okresu czerpiemy największą inspirację i nadajemy starym trendom nowego charakteru. Co to oznacza? Między innymi właśnie powrót konturówek i błyszczyków do ust.

Wiosna 2022. Trendy w makijażu ust

Usta obrysowane konturówką, wypełnione jaśniejszą szminką i muśnięte błyszczykiem są bowiem najsilniejszym trendem w makijażu ust tego sezonu. W przeciwieństwie jednak do lat 90. nie sięgamy po kontrastujące konturówki w ciemnym kolorze, a te najbardziej zbliżone do koloru naszych ust, co pozwoli nam uzyskać tak pożądany w tym sezonie naturalny look. Z tego też powodu gdy sięgamy po szminki, wybieramy właśnie te w cielistych kolorach. Jak więc krok po kroku wykonać najmodniejszy makijaż ust tego sezonu? Podpowiada nasza makijażystka, Julita Grochała.

Więcej o: