Jak optycznie wyszczuplić twarz? Te makijażowe triki wyeksponują rysy i poprawią wygląd

Nie da się ukryć, że jedną z najbardziej pożądanych cech urody jest wyrzeźbiona twarz. Wyraźnie zarysowana twarz to świetny sposób na wyeksponowanie rysów i natychmiastowe poprawienie wyglądu. Jak optycznie wyszczuplić twarz za pomocą makijażu?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Jeśli zastanawiałaś się, jak wyszczuplić twarz, makijaż może być kluczem do sukcesu. Wszystko, czego potrzebujesz, to odpowiednie techniki makijażu i produkty, które to ułatwią. Oto wskazówki, jak optycznie wyszczuplić twarz.

Zobacz wideo Sprawdzamy trik z TikToka na aplikację korektora

Jak optycznie wyszczuplić twarz makijażem? O tych rzeczach warto pamiętać

Zacznij od zakrycia cieni pod oczami. Wybierz korektor w kolorze o jeden do dwóch odcieni jaśniejszym od karnacji i nałóż go w odwróconym trójkącie pod oczami, równomiernie mieszając wilgotną gąbeczką do makijażu. Nie ma lepszego sposobu na uzyskanie smukłej twarzy niż konturowanie. Ta technika makijażu to niezawodny sposób na dodanie cieni do twarzy, aby nadać jej wyrzeźbiony wygląd. Narysuj literę E po lewej stronie twarzy, zaczynając od czoła, przechodząc do zagłębień na policzkach i w dół do linii żuchwy. Powtórz tę czynność po drugiej stronie, rysując cyfrę 3. Rozmieszaj je aż do uzyskania równomiernego kształtu. Nie zapomnij o nosie. Nałóż korektor po obu stronach nosa. Na grzbiecie nosa zastosuj korektor o jeden do dwóch odcieni jaśniejszy od karnacji. Rozetrzyj linie, aby uzyskać jednolity efekt końcowy.

Jak optycznie wyszczuplić twarz? Podkreśl to co najlepsze

Podkreśl oko! Spróbuj wykonać kocie oko. Ten trend uwydatnia oczy i wyszczupla twarz, tworząc makijaż, który jest wyjątkowo korzystny. Kluczem jest wydłużenie kreski eyelinera, tak aby była lekko uniesiona ku górze, a nie prosto w poprzek. Pamiętaj również o rozświetlaczu. Ta część makijażu ma za zadanie unieść i rozświetlić twarz, nadając jej promienny wygląd. Nałóż produkt na grzbiet nosa, środek czoła i łuk kupidyna, aby stworzyć iluzję szczuplejszej twarzy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: