Wystarczy 1,50 zł, żeby przyśpieszyć porost włosów i uniknąć siwienia. Tani i skuteczny trik pielęgnacyjny

Środki na bazie tego produktu pomogą zadbać o włosy przy użyciu naturalnych składników. To prosty, ale skuteczny sposób na przyśpieszenie porostu oraz na utrzymanie zdrowych włosów i uniknięcie problemów takich jak wypadanie, siwienie i łupież.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cebula jest idealna do utrzymania mocnych włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Możesz ją dodać do codziennej pielęgnacji włosów na kilka prostych sposobów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak cebula może zadziałać na włosy? 

Cebula zawiera cenne składniki, takie jak: kwas foliowy, siarka i witamina C. Zawartość siarki pomaga zmniejszyć łamliwość i przerzedzanie się włosów, a także sprzyja ich odrastaniu. Ma ona również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które pomagają zapobiegać infekcjom skóry głowy i zwalczać przedwczesne siwienie włosów. Cebula jest również przydatna w dodawaniu włosom objętości, a jej regularne stosowanie może nawet pomóc w zapobieganiu łupieżowi.

Sposoby na włączenie cebuli do rutynowej pielęgnacji włosów. Maseczka na włosy z soku z cebuli

Do przygotowania domowych środków zaradczych potrzebny będzie sok z cebuli. Zacznij od zmielenia cebuli na pastę za pomocą blendera. Następnie zbierz pastę i przecedź ją, aż pozostanie sok z cebuli.

Możesz przygotować maseczkę na włosy, używając soku z cebuli i oliwy z oliwek. Ta maska do włosów pomoże poprawić krążenie krwi w skórze głowy, wzmocni cebulki włosowe i przyspieszy wzrost włosów. Będziesz potrzebować: 3 do 5 łyżek stołowych soku z cebuli oraz 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek.

  1. Weź małą miseczkę i wymieszaj sok z cebuli z oliwą z oliwek.
  2. Nabierz mieszankę na opuszki palców i wmasuj ją w skórę głowy okrężnymi ruchami.
  3. Pozostaw maskę do włosów na 2 godziny, a następnie zmyj ją szamponem i odżywką.

Płukanka do włosów z soku z cebuli wzmocni Twoje włosy

Cebulę można wykorzystać jako składnik płukanki do włosów, łącząc jej sok z olejkiem eterycznym z lawendy i odrobiną soku z cytryny. Będziesz potrzebować: 3 łyżeczki soku z cebuli, 2 łyżeczki soku z cytryny oraz 1 do 2 łyżeczek eterycznego olejku lawendowego.

  1. Weź miskę i wymieszaj sok z cebuli i lawendowy olejek eteryczny. Po mieszaniu składników przez 2-3 minuty, dodaj do nich sok z cytryny i dobrze wymieszaj.
  2. Weź płukankę do włosów na dłonie i nałóż ją dokładnie na włosy i skórę głowy.
  3. Pozostaw mieszankę na 30 minut, a następnie spłucz ją szamponem, aby zniwelować zapach cebuli.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: