Wystarczy 1,50 zł, żeby przyśpieszyć porost włosów i uniknąć siwienia. Tani i skuteczny trik pielęgnacyjny

Środki na bazie tego produktu pomogą zadbać o włosy przy użyciu naturalnych składników. To prosty, ale skuteczny sposób na przyśpieszenie porostu oraz na utrzymanie zdrowych włosów i uniknięcie problemów takich jak wypadanie, siwienie i łupież.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Cebula jest idealna do utrzymania mocnych włosów i zapobiegania ich wypadaniu. Możesz ją dodać do codziennej pielęgnacji włosów na kilka prostych sposobów.

Małgorzata Kożuchowska Marynarka Małgorzaty Kożuchowskiej za 1899 zł jest "piękna i elegancka"

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak cebula może zadziałać na włosy? 

Cebula zawiera cenne składniki, takie jak: kwas foliowy, siarka i witamina C. Zawartość siarki pomaga zmniejszyć łamliwość i przerzedzanie się włosów, a także sprzyja ich odrastaniu. Ma ona również właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze, które pomagają zapobiegać infekcjom skóry głowy i zwalczać przedwczesne siwienie włosów. Cebula jest również przydatna w dodawaniu włosom objętości, a jej regularne stosowanie może nawet pomóc w zapobieganiu łupieżowi.

Wiemy, jak pozbyć się myszy z domu! Te metody są skuteczne i nie wymagają zabijania Jak pozbyć się myszy z domu? Skuteczne i przyjazne środowisku metody

Sposoby na włączenie cebuli do rutynowej pielęgnacji włosów. Maseczka na włosy z soku z cebuli

Do przygotowania domowych środków zaradczych potrzebny będzie sok z cebuli. Zacznij od zmielenia cebuli na pastę za pomocą blendera. Następnie zbierz pastę i przecedź ją, aż pozostanie sok z cebuli.

Możesz przygotować maseczkę na włosy, używając soku z cebuli i oliwy z oliwek. Ta maska do włosów pomoże poprawić krążenie krwi w skórze głowy, wzmocni cebulki włosowe i przyspieszy wzrost włosów. Będziesz potrzebować: 3 do 5 łyżek stołowych soku z cebuli oraz 2 łyżki stołowe oliwy z oliwek.

  1. Weź małą miseczkę i wymieszaj sok z cebuli z oliwą z oliwek.
  2. Nabierz mieszankę na opuszki palców i wmasuj ją w skórę głowy okrężnymi ruchami.
  3. Pozostaw maskę do włosów na 2 godziny, a następnie zmyj ją szamponem i odżywką.

Gniazdo os Jak zlikwidować gniazdo os bezpiecznie? Pamiętaj o tych zasadach

Płukanka do włosów z soku z cebuli wzmocni Twoje włosy

Cebulę można wykorzystać jako składnik płukanki do włosów, łącząc jej sok z olejkiem eterycznym z lawendy i odrobiną soku z cytryny. Będziesz potrzebować: 3 łyżeczki soku z cebuli, 2 łyżeczki soku z cytryny oraz 1 do 2 łyżeczek eterycznego olejku lawendowego.

  1. Weź miskę i wymieszaj sok z cebuli i lawendowy olejek eteryczny. Po mieszaniu składników przez 2-3 minuty, dodaj do nich sok z cytryny i dobrze wymieszaj.
  2. Weź płukankę do włosów na dłonie i nałóż ją dokładnie na włosy i skórę głowy.
  3. Pozostaw mieszankę na 30 minut, a następnie spłucz ją szamponem, aby zniwelować zapach cebuli.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: