Jak pozbyć się łupieżu naturalnymi sposobami? O tych metodach wiele osób zapomina

Istnieje wiele sposobów na pozbycie się łupieżu, od szamponów leczniczych po środki alternatywne. Łupież, który charakteryzuje się swędzącymi, białymi płatkami skóry głowy, może być nieprzyjemny i krępujący. Może też powodować inne objawy, takie jak tłuste plamy na skórze głowy i mrowienie skóry. Jak można sobie z nim poradzić naturalnymi sposobami?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Leczenie łupieżu to sposoby, dzięki którym możesz pozbyć się lub opanować swędzenie i łuszczenie się skóry głowy. Zaliczają się do nich szczotkowanie włosów, stosowanie szamponu przeciwłupieżowego i naturalnych środków zaradczych.

Paulina Sykut Jeżyna Sukienka Sykut-Jeżyny to hit na wiosnę i lato! Kupisz ją za 159,99 zł

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Szczotkowanie włosów. Dlaczego jest to tak ważne?

Szczotkuj włosy od skóry głowy w dół równomiernymi, zdecydowanymi ruchami. W ten sposób olej jest odprowadzany z dala od skóry głowy, gdzie jego nagromadzenie i komórki skóry mogą powodować łupież. Przesuwanie go wzdłuż pasm włosów pomaga zachować ich połysk i zdrowy wygląd.

Kalendarz księżycowy 2022- na czym polega? Jego wpływ na nasz ogród może zaskoczyć Kalendarz księżycowy - maj 2022. Jego wpływ na ogród może zaskoczyć

Domowe sposoby leczenia łupieżu. Postaw na naturalne środki

Oprócz szamponów przeciwłupieżowych kilka innych rzeczy może pomóc w zwalczaniu łupieżu. Możesz wypróbować niektóre z naturalnych sposobów leczenia. Są one albo nawilżające, albo mogą być pomocne w walce z bakteriami lub grzybami:

  • Olej kokosowy. Zacznij od wmasowania 3 do 5 łyżeczek w skórę głowy, następnie odczekaj godzinę i umyj włosy.
  • Aloes. Wcieraj odrobinę w skórę głowy tuż przed umyciem włosów.
  • Aspiryna. Rozgnieć dwie aspiryny i wymieszaj je z szamponem, a następnie umyj włosy. Pozostaw na 2 minuty, a następnie spłucz.

Wiemy, jak pozbyć się myszy z domu! Te metody są skuteczne i nie wymagają zabijania Jak pozbyć się myszy z domu? Skuteczne i przyjazne środowisku metody

Kiedy należy udać się do lekarza w celu leczenia łupieżu?

Jeśli po wypróbowaniu preparatów dostępnych bez recepty nadal drapiesz się i złuszczasz, udaj się do lekarza. W przypadku naprawdę uporczywego łupieżu może być konieczne zastosowanie szamponu na receptę lub leków miejscowych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: