Jak dbać o włosy, żeby były bujne i zdrowe? Oto najczęściej popełniane błędy. Tego mogłaś nie wiedzieć

Marzenie o zdrowych włosach można urzeczywistnić dzięki odpowiedniej pielęgnacji. Oto najprostsze wskazówki dotyczące pielęgnacji włosów oraz błędy, które są najczęściej popełniane. Mają one znaczący wpływ na kondycję włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprężysta i pełna objętości grzywa, którą modelki prezentują w reklamach kosmetyków do włosów, wydaje się często odległym marzeniem. Zobacz, jak przybliżyć się do jego realizacji zmieniając kilka codziennych czynności podczas pielęgnacyjnej rutyny.

Ta bluzka z bufiastymi rękawami Sykut Jeżyny jest idealna na wiosnę! Model ten jest na wyprzedaży Sykut-Jeżyna przeszła metamorfozę! "Jedno cięcie i dwie różne fryzury"

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak dbać o włosy? Używaj letniej wody

Gorąca woda pod prysznicem działa relaksująco, ale nie dla włosów i skóry. Wysoka temperatura pozbawia ciało olejków eterycznych, sprawiając, że włosy stają się bardziej suche, matowe i podatne na puszenie i łamanie. Jedną z naszych najbardziej podstawowych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów jest stosowanie letniej wody, dzięki czemu uzyskasz uczucie czystości bez niepożądanych efektów.

Jak myć włosy? Stosuj szampon do skóry głowy tylko i wyłącznie

Szampon należy stosować tylko na skórę głowy, gdzie koncentruje się produkcja oleju i martwe komórki naskórka. Jeśli będziesz myć włosy niżej, nadmiernie je wysuszysz i stracisz wilgoć niezbędną do utrzymania ich witalności.

Jak dbać o włosy i prawidłowo je pielęgnować? Odżywiaj końcówki włosów

Gdy dojdziesz do etapu odżywiania włosów pod prysznicem, nakładaj produkt tylko na końcówki włosów. Nakładanie produktu wyżej niż do połowy długości włosów spowoduje nadmierne nagromadzenie się oleju. Zachowaj lekkość i sprężystość włosów, przeczesując ich końcówki podczas nakładania odżywki.

Rozczesuj mokre włosy. Ten etap jest szczególnie ważny

Do rozczesywania mokrych i wilgotnych włosów używaj grzebienia o szeroko rozstawionych zębach. Włosy są bardziej podatne na łamanie, gdy są rozciągnięte z powodu zatrzymania wody. Ostrożnie i delikatnie pracuj nad plątaniną włosów i usuwaj połamane pasma.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: