Te fryzury postarzają i są niemodne. Nie noś ich, bo mogą dodać optycznie nawet 15 lat

Podobnie jak makijaż dobra fryzura potrafi zdziałać cuda. Wiele cięć skutecznie odejmuje nam optycznie lat. Jednak działa to także w drugą stronę. Oto stylizacje włosów, które sprawiają, że wyglądamy na starsze.

Więcej ciekawych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Niektóre stylizacje włosów optycznie dodają nam lat. Dlatego w szczególności powinny unikać ich kobiety dojrzałe.

Mocno odcięte ombre

Ombre to koloryzacja, która powinna wyglądać jak najbardziej naturalnie. W tym przypadku kolory mają płynnie przechodzić jeden w drugi. Jeśli jednak wyraźnie się odcinają od siebie, wygląda to bardzo niekorzystnie. 

Zbyt natapirowane i mocno usztywnione włosy

Lat dodają także zbyt mocno natapirowane włosy. Kobiety dojrzałe powinny raczej na stawiać na lekkie i elastyczne stylizacje włosów. Sporym błędem jest również dodatkowe usztywnianie i mocne lakierowanie. Sprawia to, że fryzura wygląda jak sztywna konstrukcja. 

Długie i wyprostowane włosy równej długości

Kobietom dojrzałym nie są polecane długie i wyprostowane włosy równej długości, które smętnie opadają przy twarzy. Z wiekiem pasma stają się coraz bardziej cienkie i łamliwe. Dlatego też wiele dojrzałych kobiet decyduje się na fryzury średniej długości lub krótkie. Takie włosy łatwiej jest utrzymać w dobrej kondycji. Poza tym wiele fryzur krótkich oraz półdługich odmładza optycznie. 

Fryzury postarzające - francuski kok

Nasze zestawienie zamyka francuski kok. Dlaczego taka stylizacja nie jest polecana dojrzałym kobietom? Przede wszystkim dlatego, że bardzo dodaje nam powagi. Przykładowo, nawet bardzo młode osoby, które decydują się na tego typu uczesanie, wyglądają na dużo starsze, niż są w rzeczywistości. 

Francuski kok - prosta fryzura, którą wykonasz w kilka minutFrancuski kok - prosta fryzura, którą wykonasz w kilka minut https://www.instagram.com/martinajagr/

Wasze historie i opinie są dla nas ważne. Czekamy na Wasze listy i komentarze. Piszcie do nas na adres: kobieta@agora.pl lub edziecko@agora.pl. Najciekawsze listy opublikujemy.

Więcej o: