Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka. Zrobi furorę przy niejednej okazji

Kucyk to jedna z najpopularniejszych fryzur. Nic dziwnego, że kobiety tak chętnie na niego stawiają, gdyż jest banalnie prosty do wykonania. Nie oznacza jednak, że musi być nudny. Włosy w kitkę można bowiem upiąć na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie elastycznego sznurka. Tego typu fryzura świetnie sprawdzi się zarówno na co dzień, jak i podczas bardziej eleganckich okazji.

Więcej o fryzurach przeczytasz na Gazeta.pl

Kucyk to uniwersalne uczesanie, które pasuje większości kobiet, niezależnie od typu urody oraz kształtu twarzy. To również jedna z tych fryzur, która świetnie sprawdza się w wielu różnych okolicznościach. Wiele gwiazd oraz celebrytek często pojawia się w takim upięciu na czerwonym dywanie. Jedynym warunkiem, by kucyk prezentował się efektownie, jest odpowiednia długość włosów. Pasma spięte w kucyk mogą pozostać proste, albo pofalowane. Dla uzyskanie jeszcze większego efektu, warto użyć do niego dekoracyjnej gumki lub... elastycznego sznurka!

Sposób na modny kucyk z użyciem elastycznego sznurka

Do upięcia włosów za pomocą elastycznego sznurka będziesz potrzebować:

  • szczotkę do włosów,
  • elastyczny sznurek,
  • lakier do włosów.

Wiązanie kosmyków zacznij od zaczesania włosów i zebrania ich na pożądanej wysokości. Następnie chwyć za elastyczny sznurek w wybranym kolorze w ciasno obwiąż włosy. Całość utrwal lakierem do włosów i przygładź odstające włoski.

Więcej o: