Jak olejować włosy? To prostsze niż myślisz. Ta metoda sprawi, że włosy odżyją i zachwycą blaskiem

Olejowanie włosów to praktyka polegająca na wylewaniu oleju na włosy i wmasowywaniu go w skórę głowy w celu zwiększenia nawilżenia, połysku i blasku. Olejowanie włosów może zmiękczyć włosy i dostarczyć im witamin i minerałów, których pozbawione są w wyniku częstego mycia. Jak prawidłowo olejować włosy?

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Olejowanie włosów wiele osób stosuje, aby zachować zdrowie i witalność swoich włosów. Może ono również ograniczyć wypadanie włosów. Jak olejować włosy i jak często to robić?

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak olejować włosy? Ta metoda jest banalnie prosta

Wmasowywanie olejku w skórę głowy zwiększa krążenie krwi, co może poprawić wzrost włosów. Nakładanie olejku na skórę głowy może także zapobiegać łupieżowi. Wykonaj poniższe kroki i spróbuj olejowania włosów:

  1. Nałóż olejek na skórę głowy i masuj opuszkami palców, wykonując okrężne ruchy.
  2. Pozostały na dłoniach olejek nałóż na włosy.
  3. Przykryj ręcznikiem lub czepkiem prysznicowym i pozostaw na noc.
  4. Następnego dnia, gdy włosy będą suche, umyj je szamponem.
  5. Dokładnie spłucz.

Jak często olejować włosy? Regularność przyniesie zadowalające efekty

Najlepiej olejować włosy co najmniej dwa razy w tygodniu, przeważnie na noc przed planowanym myciem włosów. Jeśli nie ma możliwości pozostawienia oleju na noc, można nałożyć go na włosy na godzinę przed kąpielą i owinąć głowę gorącym ręcznikiem. Dzięki temu w krótkim czasie wydobędziesz z olejku substancje odżywcze.

Korzyści wynikające z olejowania włosów. Jakiego olejku używać?

Oleje odgrywają ważną rolę w ochronie włosów przed regularnym zużyciem. Regularne olejowanie włosów zmniejsza zmęczenie higroskopijne, czyli puszenie się i wysychanie włosów. Oleje chronią mieszki włosowe przed działaniem środków powierzchniowo czynnych, wypełniając szczelinę między komórkami otoczki.

To, jakiego oleju użyjesz, zależy od potrzeb włosów. Pamiętaj, że stosując olejek na skórę głowy, warto przeprowadzić testy, aby upewnić się, że nie masz alergii. Mogą to być oleje: kokosowy, migdałowy czy arganowy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: