Opuchnięta twarz rano jest twoim utrapieniem? Oto domowe sposoby na szybkie pozbycie się problemu

Opuchnięta twarz od czasu do czasu z powodu nieszkodliwych czynności, takich jak jedzenie pikantnych potraw lub dobry płacz jest całkowicie normalna. Niektórzy ludzie mają większą tendencję do opuchlizny twarzy rano, co może być spowodowane odwodnieniem, alergiami sezonowymi lub spożyciem dużej ilości soli, lub alkoholu poprzedniego wieczoru.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Obrzęk twarzy to opuchlizna spowodowana stanem zapalnym tkanek twarzy. Opuchlizna twarzy jest wynikiem nienaturalnie dużego nagromadzenia płynu w obrębie twarzy, który powstaje bezpośrednio pod skórą w obrębie tkanek. Najbardziej widoczny jest na powiekach, policzkach i ustach i zwykle ustępuje w ciągu kilku godzin.

Zobacz wideo Wszystko, co musisz wiedzieć o kwasach kosmetycznych

Czym jest obrzęk twarzy? Możliwe przyczyny opuchlizny na twarzy

Opuchnięta twarz jest zazwyczaj objawem innej choroby i często występuje w połączeniu z innymi objawami. Niektórzy ludzie doświadczają opuchlizny twarzy w szczególnych i rzadkich przypadkach. Inni mogą być podatni na częste opuchlizny z powodu chorób podstawowych, w tym zaburzeń tarczycy, które wpływają na regulację metabolizmu i innych funkcji organizmu. Obrzęk twarzy mogą powodować także niektóre produkty spożywcze czy stres. Opuchlizna może być spowodowana różnymi przyczynami, w tym:

  • alergie sezonowe, pokarmowe i na leki,
  • uraz fizyczny,
  • infekcja,
  • ciąża,
  • otyłość,
  • niedożywienie.

Domowe sposoby na szybkie pozbycie się problemu opuchniętej twarzy

Jeśli objawy można opanować i nie odczuwasz bólu, możesz zrobić w domu kilka rzeczy, aby zmniejszyć opuchliznę twarzy, w tym:

  1. Worki pod oczami zwykle oznaczają, że zebrał się tam płyn. Jednym z najprostszych domowych sposobów na ich usunięcie jest chłodny kompres. Zwilż czystą ściereczkę zimną wodą, wykręć ją i delikatnie przyłóż do oczu na kilka minut. Rób to w pozycji siedzącej, a nie leżącej. Włóż ściereczkę do lodówki lub zamrażarki, aby dodatkowo ją schłodzić.
  2. Krem na hemoroidy. Ten krem działa częściowo poprzez napinanie skóry. Możesz go więc używać do leczenia opuchlizny pod oczami. Nakładaj go jak krem nawilżający. Jeśli zapach jest zbyt intensywny, wymieszaj go z kremem nawilżającym. Uważaj, aby nie dostała się do oczu.
  3. Zwalcz opuchnięty wyraz twarzy za pomocą torebek po herbacie. Namocz je w ciepłej wodzie, ostudź, a następnie połóż na oczy. Zawarta w herbacie kofeina pomaga zwęzić naczynia krwionośne, co zmniejsza opuchliznę. Używaj więc czarnej herbaty, a nie herbat ziołowych, takich jak mięta pieprzowa czy rumianek. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: