Tani sposób na przesuszone włosy. Nada im blasku i przyspieszy wzrost. Regeneracja jak z salonu

Gdy włosy są suche w dotyku, mogą być łamliwe i trudne do ułożenia. Suche pasma nie oznaczają jednak, że masz poważniejszy problem zdrowotny lub że z włosami jest coś nie tak. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić jeśli chcesz zmniejszyć ich matowy wygląd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekspozycja na słońce, stylizacja w wysokiej temperaturze, wilgotność powietrza, palenie papierosów i inne czynniki mogą przyczynić się do zniszczenia i wysuszenia włosów. Zobacz, co najlepiej jest zrobić by ponownie cieszyć się wyglądem swoich włosów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Podcięcie to pierwszy krok, by włosy się zregenerowały

Jeśli włosy są zbyt suche to być może potrzebują resetu w postaci świeżego podcięcia. Nawet jeśli nie są zbyt długie, to rozdwojone końcówki mogą utrudniać ich układanie i przyczyniać się do tego, że będą sprawiać wrażenie suchych lub szorstkich. Podetnij włosy, które są niezdrowe i utrudniają odrastanie świeżych pasm. 

Spróbuj oleju kokosowego. Sposób na przesuszone włosy

Olej kokosowy jest naturalnym emolientem. Oznacza to, że wypełnia on luki w pasmach włosów, które zostały uszkodzone przez ciepło lub słońce. Olej kokosowy szczególnie dobrze radzi sobie z przenikaniem do włókien włosów. Wygładzając pasmo po paśmie, poprawia on ogólny wygląd włosów. Raz w tygodniu możesz zafundować swoim włosom głęboko odżywczą kurację z użyciem rozgrzanego oleju kokosowego. Wypróbowanie domowych sposobów na suche włosy jest dość łatwe i nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

  1. Zacznij od suchych włosów i oleju kokosowego o temperaturze pokojowej.
  2. Rozetrzyj trochę oleju kokosowego w dłoniach przed nałożeniem go na włosy, skupiając się na końcówkach, czubku głowy i u nasady włosów.
  3. Nasyć włosy olejem kokosowym, ale nie mocz ich w nim, powtarzając tę czynność
  4. Pozostaw olej na włosach przez ok. 20 minut.
  5. Następnie dokładnie spłucz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: