Tani sposób na przesuszone włosy. Nada im blasku i przyspieszy wzrost. Regeneracja jak z salonu

Gdy włosy są suche w dotyku, mogą być łamliwe i trudne do ułożenia. Suche pasma nie oznaczają jednak, że masz poważniejszy problem zdrowotny lub że z włosami jest coś nie tak. Jest kilka rzeczy, które możesz zrobić jeśli chcesz zmniejszyć ich matowy wygląd.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Ekspozycja na słońce, stylizacja w wysokiej temperaturze, wilgotność powietrza, palenie papierosów i inne czynniki mogą przyczynić się do zniszczenia i wysuszenia włosów. Zobacz, co najlepiej jest zrobić by ponownie cieszyć się wyglądem swoich włosów.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Anna LewandowskaNowa suknia wieczorowa Lewandowskiej. "Klasa i styl". Podkreśla figurę

Podcięcie to pierwszy krok, by włosy się zregenerowały

Jeśli włosy są zbyt suche to być może potrzebują resetu w postaci świeżego podcięcia. Nawet jeśli nie są zbyt długie, to rozdwojone końcówki mogą utrudniać ich układanie i przyczyniać się do tego, że będą sprawiać wrażenie suchych lub szorstkich. Podetnij włosy, które są niezdrowe i utrudniają odrastanie świeżych pasm. 

paznokcieCzy hybryda niszczy paznokcie? Tak unikniesz negatywnych skutków

Spróbuj oleju kokosowego. Sposób na przesuszone włosy

Olej kokosowy jest naturalnym emolientem. Oznacza to, że wypełnia on luki w pasmach włosów, które zostały uszkodzone przez ciepło lub słońce. Olej kokosowy szczególnie dobrze radzi sobie z przenikaniem do włókien włosów. Wygładzając pasmo po paśmie, poprawia on ogólny wygląd włosów. Raz w tygodniu możesz zafundować swoim włosom głęboko odżywczą kurację z użyciem rozgrzanego oleju kokosowego. Wypróbowanie domowych sposobów na suche włosy jest dość łatwe i nie wiąże się z żadnym ryzykiem.

  1. Zacznij od suchych włosów i oleju kokosowego o temperaturze pokojowej.
  2. Rozetrzyj trochę oleju kokosowego w dłoniach przed nałożeniem go na włosy, skupiając się na końcówkach, czubku głowy i u nasady włosów.
  3. Nasyć włosy olejem kokosowym, ale nie mocz ich w nim, powtarzając tę czynność
  4. Pozostaw olej na włosach przez ok. 20 minut.
  5. Następnie dokładnie spłucz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: