Sekret długiej i lśniącej fryzury jak z reklamy? Olejek rycynowy na włosy przyśpieszy porost i nada blasku

Olejek rycynowy na włosy jest często chwalony jako naturalne rozwiązanie na ich porost. Jako środek od dawna stosowany w medycynie tradycyjnej, nawilża skórę głowy, łagodzi łupież i sprawia, że włosy stają się gładkie, mocne i lśniące.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Pozyskiwany z ziaren rącznika pospolitego, olej rycynowy jest bogaty w kwas rycynolowy. Jest to rodzaj kwasu tłuszczowego, który zwalcza stany zapalne. Uważa się, że stosowany na skórę głowy wspomaga zdrowy wzrost włosów i zapobiega ich wypadaniu.

Zobacz wideo Jak zapleść włosy bez gumki?

Jak stosować olejek rycynowy na włosy? O tym należy wiedzieć

Spróbuj wetrzeć kilka kropli olejku w skórę głowy. Możesz również wmasować kilka kropli w środkową część włosów i ich końcówki. Może to zapobiec łamaniu się włosów i poprawić ich teksturę. Olej rycynowy jest ciężki i bardzo lepki, przez co trudno go usunąć z włosów. Najlepiej rozcieńczyć go z innymi naturalnymi olejami, takimi jak kokosowy czy jojoba. Można też złagodzić zapach oleju rycynowego, który wiele osób uważa za nieprzyjemny, mieszając jedną część oleju rycynowego z dwiema częściami innego. Pozostawienie go na włosach zbyt długo może spowodować wysuszenie włosów i skóry głowy, dlatego najlepiej zmyć go z włosów po około dwóch godzinach. 

Jak często stosować olej rycynowy na włosy? Należy zachować umiar

Olejek rycynowy należy stosować nie częściej niż raz w tygodniu. Częstsze aplikowanie może spowodować nagromadzenie się na włosach i prowadzić do problemów, takich jak matowienie.

Jaki olej najlepiej stosować? Wybieraj ten rodzaj

Kupując olej rycynowy, możesz zauważyć na etykietach niektórych produktów napis "tłoczony na zimno". Oznacza to, że nasiona rącznika są tłoczone na olej bez użycia ciepła lub ostrych środków chemicznych. Oleje tłoczone na zimno są najlepszej jakości i bardziej bogate w składniki odżywcze niż oleje przetwarzane termicznie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: