Dolej ten płyn do szamponu, a Twoje włosy nie będą narażone na wysuszenie. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz

Codzienne mycie włosów szamponem może mieć wpływ na ich kondycję i stan skóry głowy. Okazuje się, że wystarczy dodawać do produktu jednego płynu w specjalny sposób. Zmniejszy to inwazyjność szamponu, lecz nie zmieni jego skuteczności. Sprawdź sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz również pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie kąpieli sięgasz po butelkę szamponu, ale okazuje się, że jest prawie pusta. Możesz albo spłukać włosy samą wodą, albo napełnić nią pozostałą część butelki z szamponem. Czy skutecznie oczyścisz włosy w przypadku drugiej opcji? Okazuje się, że może to być sposób na wydłużenie przydatności produktów myjących.

Dorota GardiasDorota Gardias w nowej sukience wygląda "jak syrenka". Podkreślona figura

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Czy dodanie wody do szamponu ma sens? Zobacz, jak to zrobić

W zależności od formuły szamponu można dodać do niego wody, aby wydłużyć jego działanie, nie zmniejszając przy tym jego skuteczności. Jeśli używasz szamponu, który się pieni i wymaga dużej ilości wody do spłukania, to jak najbardziej możesz dodać do niego wody. Aby nie rozcieńczyć zbytnio szamponu, najlepiej wziąć go na dłoń, dodać płynu, spienić, a następnie nałożyć na włosy. Dodanie odrobiny wody do szamponu jest wręcz zalecane, ponieważ bezpośrednie stosowanie szamponu może być czasami szkodliwe dla ich kondycji.

włosySekret lśniącej fryzury jak z reklamy? Olejek rycynowy na włosy

Do jakich szamponów lepiej nie dodawać wody? Ma to wpływ na ich działanie

Wielu z nas szuka sposobów na wydłużenie czasu działania naszych produktów, bez uszczerbku dla ich skuteczności. To samo dotyczy produktów do pielęgnacji urody i włosów. Jeśli szampon nie pieni się, może być zbyt rozcieńczony, by usunąć z włosów brud i olej. Istnieje możliwość, że jest to szampon bez siarczanów, którego rozcieńczanie nie jest zalecane. Jeśli używasz szamponu z mniejszą zawartością siarczanów, nie będzie on wytwarzał obfitej piany. Należy także unikać dodawania wody do szamponów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy, takich jak łupież i egzema.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: