Dolej ten płyn do szamponu, a Twoje włosy nie będą narażone na wysuszenie. Dzięki tej metodzie zaoszczędzisz

Codzienne mycie włosów szamponem może mieć wpływ na ich kondycję i stan skóry głowy. Okazuje się, że wystarczy dodawać do produktu jednego płynu w specjalny sposób. Zmniejszy to inwazyjność szamponu, lecz nie zmieni jego skuteczności. Sprawdź sposób, dzięki któremu zaoszczędzisz również pieniądze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W trakcie kąpieli sięgasz po butelkę szamponu, ale okazuje się, że jest prawie pusta. Możesz albo spłukać włosy samą wodą, albo napełnić nią pozostałą część butelki z szamponem. Czy skutecznie oczyścisz włosy w przypadku drugiej opcji? Okazuje się, że może to być sposób na wydłużenie przydatności produktów myjących.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Czy dodanie wody do szamponu ma sens? Zobacz, jak to zrobić

W zależności od formuły szamponu można dodać do niego wody, aby wydłużyć jego działanie, nie zmniejszając przy tym jego skuteczności. Jeśli używasz szamponu, który się pieni i wymaga dużej ilości wody do spłukania, to jak najbardziej możesz dodać do niego wody. Aby nie rozcieńczyć zbytnio szamponu, najlepiej wziąć go na dłoń, dodać płynu, spienić, a następnie nałożyć na włosy. Dodanie odrobiny wody do szamponu jest wręcz zalecane, ponieważ bezpośrednie stosowanie szamponu może być czasami szkodliwe dla ich kondycji.

Do jakich szamponów lepiej nie dodawać wody? Ma to wpływ na ich działanie

Wielu z nas szuka sposobów na wydłużenie czasu działania naszych produktów, bez uszczerbku dla ich skuteczności. To samo dotyczy produktów do pielęgnacji urody i włosów. Jeśli szampon nie pieni się, może być zbyt rozcieńczony, by usunąć z włosów brud i olej. Istnieje możliwość, że jest to szampon bez siarczanów, którego rozcieńczanie nie jest zalecane. Jeśli używasz szamponu z mniejszą zawartością siarczanów, nie będzie on wytwarzał obfitej piany. Należy także unikać dodawania wody do szamponów przeznaczonych do pielęgnacji skóry głowy, takich jak łupież i egzema.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: